Nutekinta tiesa! Motorola Edge 60 turi funkcijas, kurios privers konkurentus verkti!

Kas iš tiesų slypi už naujojo Motorola Edge 60 marketingo užuolaidų

Dar vienas telefonas, dar vienas rinkodaros triukšmas. Motorola neseniai pristatė savo naująjį Edge 60 modelį, ir kaip įprasta, kompanijos marketingo mašina jau paleido įspūdingus teiginius apie „revoliucines” funkcijas ir „konkurenciją triuškinančias” inovacijas. Bet ar tikrai šis įrenginys vertas tokio dėmesio, ar tai tik dar vienas vidutiniškas telefonas, apgaubtas marketingo migla?

Pažvelkime giliau į tai, ką Motorola Edge 60 iš tiesų siūlo, atmetant perdėtus pažadus ir koncentruojantis į faktus. Šiandien išnagrinėsime, kiek tiesos yra tuose „nutekėjusiuose” pranešimuose apie telefoną, kuris esą „privers konkurentus verkti”.

Ekranas: įspūdingas, bet ne revoliucinis

Taip, Motorola Edge 60 turi OLED ekraną su 144Hz atnaujinimo dažniu. Įspūdinga? Taip. Revoliucinga? Tikrai ne. OnePlus, Samsung ir net kai kurie Xiaomi modeliai jau seniai siūlo panašias ar net geresnes ekrano specifikacijas.

Ekrano ryškumas siekia 1300 nitų, kas yra solidu, bet ne išskirtina. Samsung flagmanai pasiekia 1750 nitų, o iPhone 15 Pro Max – net 2000 nitų. Taigi, nors Edge 60 ekranas tikrai geras, bet verkti konkurentai tikrai nepradės.

Dar vienas marketingo triukas – vadinamasis „beribis ekranas”. Realybėje tai tiesiog šiek tiek užlenkti kraštai, kurie praktiškai neprideda jokios funkcionalumo vertės, o kartais net sukelia netyčinius prisilietimus.

Procesorius: vidutiniokas su ambicijomis

Motorola Edge 60 naudoja Snapdragon 8s Gen 3 procesorių. Tai nėra blogas čipsetas, bet tai ne flagmaninis Snapdragon 8 Gen 3, kurį rasite aukščiausios klasės telefonuose. Šis procesorius yra tarsi „nuskurdintas” flagmaninio čipseto variantas, sukurtas vidutinės kainos telefonams.

Našumo testai rodo, kad jis atsilieka nuo tikrųjų flagmanų 15-25%. Žaidimų mėgėjams tai gali būti pastebima, ypač reikliuose žaidimuose. Kasdieniam naudojimui skirtumas nebus dramatiškas, bet faktas lieka faktu – tai ne aukščiausios klasės procesorius.

8GB RAM yra pakankama, bet 2024 metais, kai konkurentai siūlo 12GB ar net 16GB, tai tikrai nėra „konkurentus verksminanti” specifikacija.

Kamera: stipri, bet su ryškiomis silpnybėmis

50MP pagrindinė kamera su optine stabilizacija skamba gerai, ir ji iš tiesų daro neblogus kadrus dienos šviesoje. Tačiau silpnoje šviesoje rezultatai tampa vidutiniški. Motorola visada atsilikdavo nuo Google, Apple ir Samsung kamerų programinės įrangos algoritmuose, ir Edge 60 nėra išimtis.

Ultraplačiakampė 13MP kamera yra tiesiog vidutiniška – mažesnė raiška nei konkurentų, prastesnis detalių išsaugojimas. O makro kamera? Tai tiesiog 2MP žaisliukas, pridėtas tam, kad specifikacijų sąraše būtų galima įrašyti „triguba kamera”.

Įdomu tai, kad Motorola reklamuoja savo „profesionalias” kameros funkcijas, bet nepateikia RAW formato palaikymo, kas yra būtina tikram fotografijos entuziastui. Taigi, kamera gera, bet tikrai ne tokia, dėl kurios Samsung ar Apple vadovai nemiegotų naktimis.

Baterija: greitas įkrovimas, vidutiniškas ištvermingumas

4500 mAh baterija yra pakankama, bet ne išskirtinė. Realiai tai reiškia vieną dieną intensyvaus naudojimo, kas 2024 metais yra tiesiog standartas, o ne kažkas ypatingo.

68W greitas įkrovimas yra tikrai neblogas – telefoną galima įkrauti nuo 0 iki 80% per maždaug 30 minučių. Tačiau Xiaomi ir OnePlus jau siūlo 100W+ įkrovimą, o Realme net 240W. Taigi, greitas įkrovimas yra geras, bet tikrai ne revoliucinis.

Belaidis įkrovimas 15W yra lėtas pagal šiandieninius standartus, kai konkurentai siūlo 30-50W belaidį įkrovimą. Dar vienas „revoliucinis” elementas, kuris iš tiesų yra tiesiog vidutiniškas.

Programinė įranga: švarus Android su keliais priedais

Viena iš nedaugelio sričių, kur Motorola iš tiesų turi pranašumą, yra jų beveik standartinis Android su minimaliomis modifikacijomis. Nėra perteklinių programų, nėra agresyvių reklamų (taip, žiūriu į tave, Xiaomi).

Motorola žada tris metų Android atnaujinimus ir keturis metus saugumo pataisų. Tai gerai, bet ne išskirtinai – Samsung siūlo keturis metų OS atnaujinimus ir penkis metus saugumo pataisų, o Google – net septynis metus atnaujinimų savo Pixel telefonams.

Įdomu tai, kad Motorola vis dar įtraukia savo ikonines gestų funkcijas, kaip dvigubas riešo pasukimas kameros atidarymui. Tai tikrai patogu ir išskiria telefoną iš kitų, bet vargu ar tai funkcija, dėl kurios konkurentai „verktų”.

Kaina ir vertė: ar verta pirkti?

Motorola Edge 60 kaina prasideda nuo 599 eurų. Tai nėra pigu, ypač žinant, kad už panašią kainą galima įsigyti Nothing Phone (2), Google Pixel 7a, arba šiek tiek primokėjus – Samsung Galaxy S23 FE.

Motorola bando pozicionuoti Edge 60 kaip „beveik flagmaną” už mažesnę kainą, bet problema ta, kad rinka jau pilna tokių telefonų. OnePlus, Xiaomi, Realme ir kiti siūlo panašias ar net geresnes specifikacijas už panašią ar mažesnę kainą.

Vertės požiūriu, Edge 60 nėra blogas telefonas, bet tikrai ne toks, kuris „sudraskytų” konkurenciją. Tai tiesiog dar vienas geras vidutinės klasės telefonas perpildytoje rinkoje.

Realybės dozė: marketingas vs. faktai

Pagalvokime realistiškai – jei Motorola Edge 60 iš tiesų turėtų funkcijas, kurios „priverstų konkurentus verkti”, kodėl Motorola vis dar turi tik mažą rinkos dalį, palyginti su Samsung, Apple ar net Xiaomi?

Tiesa ta, kad Motorola Edge 60 yra kompetentingas telefonas su keliomis stipriomis savybėmis ir keliomis silpnybėmis – kaip ir bet kuris kitas įrenginys. Jis neturi nieko, kas iš esmės pakeistų žaidimo taisykles ar sukeltų revoliuciją rinkoje.

Jei ieškote telefono su švariu Android, geru ekranu ir pakenčiama kamera, Edge 60 gali būti geras pasirinkimas. Bet jei tikitės revoliucinio įrenginio, kuris sugėdins konkurentus – teks ieškoti kitur. O galbūt tokio telefono apskritai nėra, nes šiuolaikiniai išmanieji telefonai tapo tokie panašūs, kad tikros inovacijos tapo retenybe.

Marketingo miglų sklaida: ką iš tiesų verta žinoti

Štai keletas praktinių patarimų tiems, kurie svarsto apie Motorola Edge 60:

  • Jei esate fotografijos entuziastas, pagalvokite apie Pixel ar iPhone – jų kamerų programinė įranga vis dar gerokai lenkia Motorola.
  • Jei jums svarbus ekranas, Edge 60 tikrai nenuvilks – 144Hz OLED yra puikus, nors ir ne geriausias rinkoje.
  • Jei norite ilgiausio programinės įrangos palaikymo, geriau rinkitės Google Pixel ar Samsung – jie siūlo ilgesnį atnaujinimų laikotarpį.
  • Jei jums patinka švarus Android be perteklinių programų, Motorola išlieka vienu iš geriausių pasirinkimų.
  • Prieš pirkdami, palyginkite su Nothing Phone (2), OnePlus 12R ar Pixel 7a – jie siūlo panašią vertę už panašią kainą.

Galiausiai, niekada nepasitikėkite sensacingomis antraštėmis apie „nutekintą tiesą” ar „konkurentus priverksiančias” funkcijas. Tai tik marketingo triukai, skirti sukurti dirbtinį susidomėjimą produktu, kuris dažniausiai yra tiesiog dar vienas geras, bet ne revoliucinis įrenginys.

Už marketingo šydo: ką verta įsiminti

Motorola Edge 60 yra tiesiog dar vienas telefonas perpildytoje vidutinės klasės išmaniųjų telefonų rinkoje. Jis turi savo stiprybių – švarią programinę įrangą, gerą ekraną, padorų našumą – bet neturi nieko, kas iš esmės išskirtų jį iš minios.

Technologijų pasaulyje marketingo perdėjimai tapo norma, ir vartotojai turėtų išmokti skaityti tarp eilučių. Vietoj to, kad susižavėtumėte antraštėmis apie „konkurentus priverksiančias” funkcijas, geriau įsigilinkite į realias specifikacijas, perskaitykite nepriklausomas apžvalgas ir pagalvokite, ar įrenginys iš tiesų atitinka jūsų poreikius.

Galbūt didžiausia pamoka čia yra ne apie patį telefoną, o apie tai, kaip mes reaguojame į marketingo triukšmą. Technologijų entuziastai turėtų išlikti skeptiški ir kritiškai vertinti kiekvieną „revoliucinį” teiginį. Nes dažniausiai, kai nuima visą marketingo blizgesį, lieka tiesiog dar vienas geras, bet ne išskirtinis produktas.

O Motorola Edge 60? Jis tikrai nėra blogas telefonas. Tiesiog nėra ir toks geras, kaip bando įtikinti marketingo komanda. Ir tai galioja beveik visiems šiuolaikiniams išmaniesiems telefonams – skirtumas tarp jų mažėja, o marketingo perdėjimai tik didėja.

Veröffentlicht in Kompiuterių remontas, naujienos.