Elektriniai paspirtukai, sparčiai tapę populiarūs Lietuvoje, atneša ne tik patogumo, bet ir tam tikrų rizikų. Vienas iš nerimą keliančių faktorių yra didėjantis nelaimingų atsitikimų skaičius, susijęs su šių transporto priemonių naudojimu.
Pasak ERGO draudimo bendrovės Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko, nemažai incidentų užregistruota, kurių metu nukentėjo tiek paspirtukų vairuotojai, tiek kiti eismo dalyviai. Nelaimingų atsitikimų priežastys įvairios, tačiau dažnai jos siejamos su neatsargiu vairavimu.
Per pastaruosius mėnesius ERGO fiksavo daugiau nei 20 atvejų, susijusių su sužalojimais, atsiradusiais vairuojant elektrinius paspirtukus. Įvykių pasekmės įvairios – nuo veido ir dantų sužalojimų iki atvirų kaulų lūžių. Kai kurie incidentai susiję su paspirtukų vairuotojų neatsargumu, kiti – su automobilių vairuotojų kaltėmis.
Užsienyje, kur elektrinių paspirtukų populiarumas taip pat didelis, fiksuoti net mirtini atsitikimai. Pavyzdžiui, Švedijoje įvyko tragedija, kai paspirtuko vairuotojas žuvo susidūręs su automobiliu. Dėl to kai kurios valstybės, tokių kaip Didžioji Britanija, Vokietija, Ispanija ir Prancūzija, svarsto griežtinti elektrinių paspirtukų naudojimo taisykles. Prancūzijoje jau planuojama drausti važiuoti šaligatviais, o Vokietijoje ir Barselonoje imtasi griežtesnių reguliavimo priemonių.
Lietuvoje elektriniu paspirtuku galima važiuoti šaligatviais, važiuojamąja kelio dalimi ir dviračių takais. Tačiau pastebima, kad ne visi vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Bieliauskas pabrėžia, kad svarbu ne tik laikytis taisyklių, bet ir dėvėti saugos įrangą, ypač vaikams. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į saugumą ir važiuojant su mažamečiais.
Eksperto teigimu, būtų naudinga, kad ir suaugusieji dėvėtų šalmus bei kitas apsaugos priemones, kad išvengtų rimtų traumų. Svarbiausia – visada saugoti save ir kitus eismo dalyvius, nepamirštant, kad saugumas yra pirmenybė.