Fotoaparatų remontas

Vilniuje ir Kaune atliekamas fotoaparatų remontas. Atliekame visų tipų fotoaparatų taisymo darbus.:

  • Visų gamintojų fotoaparatų remontas Sigma, Canon, Tamron, Nikkor / Nikon, Samyang, Sony, Walimex, Lensbaby, Tokina, Olympus, Pentax, Panasonic, Loreo
  • Visų tipų objektyvų remontas
  • Blyksčių remontas
  • Vaizdo kamerų remontas

Jei esatę apsidraudę, galime išrašyti remonto aktą draudimo bendrovei.

fotoaparatų remontas

Teikiame tiek programinio, tiek techninio pobūdžio paslaugas. Keičiame sudužusius ekranus. Remontuojame aplietus ar išsmėliuotus aparatus. Perrašome / perprogramuojame programas (firmware, software). Perlituojame įvairius komponentus, keičiame detales. Taisome išlaužtus lizdus. Prieš atlikdami remonto darbus, atliekame diagnostiką. Jeigu reikia, išrašome defektinius aktus draudimui. Dirbame su autorizuotais detalių tiekėjais.

Fotoaparatų remontas – dažniausios klientų problemos

Pateikiame dažniausiai pasitaikančių problemų sąrašą, su kuriomis susiduria mūsų klientai.

1. Fotoaparatas blogai fokusuoja arba nefokusuoja visiškai

Yra keletas priežasčių, dėl kurių fotoaparatas sunkiai fokusuoja arba visai nefokusuoja.

Pirmoji iš jų – šviesa. Daugumai fotoaparatų fokusavimo sistemų reikia tam tikro šviesos kiekio, kad tinkamai veiktų. Jei per tamsu, fotoaparatas negalės sufokusuoti. Jei fotoaparatas nefokusuoja, o esate tamsioje aplinkoje, pabandykite įjungti blykstę arba naudoti papildoma žibintuvėlį, kad apšviestumėte objektą ir fotoaparatas galėtų sufokusuoti vaizdą. Jei jūsų fotoaparate yra naktinis režimas, jo įjungimas gali padėti.

Jei fotoaparatas nesufokusuoja tamsioje aplinkoje, galima pabandyti perjungti į rankinį fokusavimą. Dauguma DSLR fotoaparatų, o taip pat ir kai kurie kompaktiniai fotoaparatai palaiko rankinio fokusavimo funkciją. Jei jūsų fotoaparateši funkcija yra, ją galite įjungti kaip fotoaparato nustatymų meniu parinktį arba naudodami jungiklį ant objektyvo.

Tamsa nėra vienintelė priežastis. Yra tam tikrų scenų, kurias fotoaparatui visada sunku sufokusuoti. Paprastai taip būna, kai bandoma sufokusuoti kažką, kas yra vienodos spalvos, be kraštų ar kontrasto taškų. Jei bandysite sufokusuoti vienspalvį mėlyną dangų be debesų arba paviršių be bruožų, tai gali sunkiai pavykti. Taip yra todėl, kad fokusavimo mechanizmui reikia kažko, į ką būtų galima orientuotis.

Norėdami išspręsti šią problemą, pabandykite sutelkti dėmesį į ką nors, pavyzdžiui, debesį danguje arba kokią nors tekstūros dalį scenoje. Visada galite sufokusuoti į kažką, kas yra panašiu atstumu nuo objekto, ir tada iš naujo atsukti į vaizdą. Tai padaryti ypač paprasta, jei galite pasinaudoti prieš tai buvusio fokusavimo funkcijos galimybe. Vėlgi, jei fotoaparatui sunku sufokusuoti ir negalite surasti elemento, į kurį jis fokusuotų jūsų scenoje, nepamirškite, kad galite perjungti rankinį fokusavimą.

DSLR ar kituose fotoaparatuose su keičiamais objektyvais ant objektyvo gali būti fokusavimo perjungimo jungiklis. Kitu atveju jis gali būti ant fotoaparato korpuso arba kur nors nustatymų meniu. Patikrinkite ar netyčia neišjungėte automatinio fokusavimo.

Tačiau jei nei vienas iš aukščiau paminėtų patarimų nepadeda, tikėtina, kad susidurėte su techniniu gedimų. Tokiu atveju fotoaparatų remontas turėtų būti atliekamas mūsų dirbtuvėse Vilniuje ar Kaune.

2. Nufotografuotas vaizdas susiliejęs ar neryškus

Viena iš dažniausių fotoaparatų problemų yra susiliejusios / neryškios nuotraukos. Nuotraukos gali būti neryškios dėl dviejų priežasčių. Pirmoji iš jų yra ta, kad nebuvo tinkamai sufokusuotas vaizdas. Kaip išspręsti fokusavimo problemas, rasite ankstesniame patarime. Kita dažna priežastis – nustatytas per mažas fotoaparato užrakto greitis.

Visi fotoaparatai turi užraktą, kuris atsidaro ir užsidaro, kai paspaudžiate užrakto mygtuką, kad padarytumėte nuotrauką. Bendra taisyklė yra, kad kai šviesos yra mažiau, užraktas atsidaro ilgesniam laikui, o kai šviesos yra daugiau, užraktas atsidaro trumpesniam laikui. Ypač tamsioje aplinkoje, pavyzdžiui, vakare, naktį arba patalpoje, fotoaparatas gali nustatyti santykinai lėtą užrakto greitį. Šioje situacijoje lėtas reiškia lėtesnį nei maždaug 1/60 sekundės dalis.

Nors 1/60 sekundės dalis skamba gana greitai, fotografijos požiūriu tai nėra greita. Taip yra todėl, kad laikydami fotoaparatą rankose negalite jo laikyti visiškai ramiai. Jūsų rankos visada judės, nors ir nežymiai.

Kai užrakto greitis yra 1/60 sekundės dalis ir mažesnis, šie nedideli judesiai reiškia neryškius vaizdus. Kuo mažesnis užrakto greitis, tuo labiau bus fiksuojami rankų judesiai ir vaizdai bus neryškesni.

Tačiau užrakto greitis nėra vienintelė fotoaparato valdymo priemonė – taip pat galite keisti diafragmos nustatymą arba ISO nustatymą. Jei padidinsite diafragmą arba padidinsite ISO, galėsite padidinti užrakto greitį.

Galiausiai, jei šviesos yra tiek mažai, kad negalite sureguliuoti fotoaparato nustatymų, kad tai kompensuotumėte, vis tiek turite dvi galimybes. Pirma, galite pabandyti naudoti blykstę. Deja, dauguma fotoaparatuose įmontuotų blyksčių neduoda gerų rezultatų, tačiau tai greičiausiai bus geriau nei tamsus ir neryškus vaizdas. Antra, jei esate kur nors, kur galite naudoti trikojį, tai išspręs dėl rankų judesių atsirandančio neryškumo problemą. Padėjus fotoaparatą ant trikojo, jis bus stabilizuotas ir galėsite fotografuoti taip lėtai, kaip norite, nebijodami, kad rankų judesiai sukels judesių suliejimą.

Jei patarimai nepadeda, greičiausiai susidūrėte su fotoaparatų gedimu. Tačiau nesijaudinkite, nes Techremontas meistrai atliekamas fotoaparatų remontas yra ypač profesionalus ir kokybiškas.

3. Fotoaparato daromos nuotraukos per ryškios arba per tamsios

Esame turėję klientą, kuriam jo visiškai naujas fotoaparatas veikė netinkamai, o garantinis centras primygtinai teigė, kad su fotoaparatų viskas gerai. Tačiau visos jo padarytos nuotraukos buvo pernelyg ryškios. Fotoaparatas iš esmės buvo tarsi netinkamas naudoti. Techremonto meistrai peržiūrėjo fotoaparato nustatymus ir paaiškėjo, kad klientas vis įjungdavo funkciją, vadinamą ryškumo kompensavimu (exposure compensation). Tai išties naudinga funkcija, kuri gali padėti greitai kontroliuoti, kiek tamsus ar šviesus yra jūsų vaizdas. Tačiau jei netyčia ją įjungsite arba pamiršite išjungti po naudojimo, tai turės įtakos visoms jūsų nuotraukoms ateityje. Ryškumo kompensavimas – tai funkcija, kurią galima rasti beveik visuose fotoaparatuose, pradedant išmaniaisiais telefonais, fotoaparatais „nukreipk ir fotografuok” ir baigiant veidrodiniais ir DSLR fotoaparatais.

Paprastai, kai komponuojate nuotrauką, fotoaparatas dažniausiai apskaičiuoja šviesos kiekį scenoje ir nustato atitinkamas įvairių nustatymų vertes, kad vaizdas būtų tinkamo ryškumo – ne per šviesus ir ne per tamsus. Tačiau kartais fotoaparatas tai padaro ne visai teisingai. Užuot rankiniu būdu keitę įvairius nustatymus, galite tiesiog naudoti ryškumo kompensavimo funkciją ir greitai nurodyti fotoaparatui, kad vaizdas būtų šviesesnis arba tamsesnis.

Daugumoje fotoaparatų ši funkcija pasiekiama mygtuku, kuris atrodo kaip „-/+”. Iš esmės tai yra tik vienas šalia kito esantys teigiamas ir neigiamas ženklas. Paspaudus šį mygtuką, turėtų būti galima padidinti arba sumažinti ryškumo kompensavimą. Galutinis rezultatas – fotoaparatu padarytas vaizdas bus šviesesnis arba tamsesnis.

Kituose fotoaparatuose, ypač išmaniuosiuose telefonuose, gali būti tik ryškumo slankiklis, kuris atlieka tą patį. Kai kuriuose fotoaparatuose ryškumo kompensavimas netgi turi specialų ratuką, todėl jį dar lengviau greitai sureguliuoti.

Tačiau šias problema gali sukelti ir techniniai gedimai. Tokiu atveju dar šiandien kreipkitės į mus ir Jums bus atlikta diagnostika ir po jos fotoaparato taisymo darbai.

4. Tam tikros nuotraukos dalys yra per šviesios ar per tamsios

Paprastai taip nutinka, kai šviesus dangus yra tamsesniame pirmame plane, pavyzdžiui, miesto gatvėse. Taip gali nutikti ir debesuotomis dienomis, kai dangus mūsų akims neatrodo pernelyg šviesus, tačiau fotografuojant dangus yra labai šviesus, o likusi nuotraukos dalis yra per tamsi, kad ją būtų galima naudoti. Taip atsitinka dėl vadinamojo dinaminio diapazono. Dinaminis diapazonas reiškia skirtumą tarp šviesiausių ir tamsiausių scenos dalių. Didesnis dinaminis diapazonas reiškia, kad fotoaparatas gali užfiksuoti daugiau šviesių ir tamsių sričių.

Daugumos fotoaparatų dinaminis diapazonas yra daug mažesnis nei žmogaus akies. Todėl, kai fotografuojame, fotoaparato užfiksuotas vaizdas gali neatrodyti taip, kaip jį mato mūsų akys. Mūsų smegenys geba apdoroti platesnį dinaminį diapazoną, todėl šviesus dangus ir tamsus priekinis planas mūsų akims vis tiek yra atskiriami. Deja, to paties negalima pasakyti apie mūsų fotoaparatus.

Taigi, ką galite dėl to padaryti?

Pirma galimybė – fotoaparato ryškumo kompensavimo funkcija, apie kurią kalbėjome aukščiau pateiktame patarime. Tai leis pakoreguoti nuotrauką taip, kad objektas būtų tinkamai atvaizduotas, nors kitos vaizdo dalys vis tiek liks per tamsios arba per ryškios.

Kita galimybė – vėlesnis apdorojimas maketavimo programomis arba HDR funkcija. Daugelyje šių dienų fotoaparatų yra vadinamasis HDR režimas. HDR reiškia High Dynamic Range (didelis dinaminis diapazonas). HDR režimas veikia taip, kad paspaudus užrakto mygtuką greitai padaromi keli vaizdai. Šie vaizdai padaromi skirtingu apšvietimu, kad bendras dinaminis diapazonas būtų platesnis. Tada jie sujungiami  ir sukuriamas vaizdas, kuris turėtų būti artimesnis tam, ką mato jūsų akis.

Tačiau tai gali įtakoti ir techniniai fotoaparato gedimai. Tad jei susidūrėte su vienu ar kitu fotoaparato gedimų Techremontas atliekamas ypač profesionalus ir patikimas fotoaparatų remontas Vilniuje ir Kaune. Kreipkitės jau šiandien, atliksime operatyvią diagnostiką ir išspręsime kilusias problemas.