Spausdintuvų ir nebrangių kasečių problemos: kaip spręsti

Pirkus nebrangias spausdintuvo kasetes, kartais kyla problemų. Štai keletas patarimų, kaip spręsti dažniausias problemas:

 1. Spausdintuvas neatpažįsta kasetės: Jeigu spausdintuvas neatpažįsta naujos kasetės, iš pradžių įsitikinkite, ar kasetė yra suderinama su jūsų spausdintuvo modeliu. Jei sena kasetė veikia, problema gali būti naujoje kasetėje. Galite pabandyti išjungti spausdintuvą, ištraukti kasetę ir po kelių minučių vėl viską įjungti bei įdėti kasetę.
 2. Spausdinant atsiranda neryškūs raštai ar dryžiai: Jei spausdinimas nėra aiškus arba matyti dryžiai, tai gali būti užsikimšusių kasečių požymis. Pabandykite nuvalyti kasetės galvutę švelnia, drėgna šluoste. Taip pat galite pabandyti nuplauti galvutę distiliuotu vandeniu, leisti jam išdžiūti ir vėl įdėti kasetę.
 3. Spalvų dėmės ant juodai baltų spausdinimų: Jei pastebite spalvotus taškelius ant juodai baltų spaudinių, problema gali kilti dėl užsikimšusių kasetės purkštukų. Šiuo atveju pabandykite išimti ir švelniai nuvalyti kasetės galvutę. Taip pat naudokite spausdintuvo valymo funkciją, jei tokia yra.

Norint užtikrinti geriausią spausdinimo kokybę ir ilgesnį spausdintuvo tarnavimo laiką, svarbu tinkamai rūpintis kasetėmis ir reguliariai jas valyti. Taip pat, renkantis kasetes, svarbu įsitikinti, kad jos yra suderinamos su jūsų spausdintuvo modeliu.

Kasetės namų spausdintuvams: suprasti ir pasirinkti

Vienas dažniausių nepatogumų namų biure yra tuomet, kai reikia skubiai spausdinti ir spausdintuvas praneša, kad kasetė tuščia. Spausdintuvų kasetės – svarbi namų spausdintuvo dalis, tad svarbu suprasti, kaip jos veikia ir kaip pasirinkti tinkamiausią.

Spausdintuvo kasetės veikimas ir pasirinkimas:

 1. Kasetės tipai: Namų spausdintuvai paprastai naudoja rašalines kasetes, kuriose yra skystas rašalas, skirtas įvairių dokumentų, nuo formų iki sutarčių, spausdinimui. Kai rašalas baigiasi, reikia pakeisti senąją kasetę nauja, tinkama jūsų spausdintuvo modeliui.
 2. Kodai ir pirkimas: Kiekviena kasetė turi unikalų kodą, kuris padeda išsirinkti tinkamą. Kasetes galima įsigyti tiek internetu, tiek fizinėse parduotuvėse, tačiau kaina gali skirtis.
 3. Rašalas ir toneris: Rašalinės kasetės yra pripildytos skysto rašalo, o tonerio kasetėse yra miltelinis pigmentas, naudojamas lazeriniuose spausdintuvuose. Rašalas gali būti tiek dažų, tiek pigmento pagrindu, kuris nulemia spausdinimo kokybę ir atsparumą. Pigmentinis rašalas yra brangesnis, bet atsparesnis vandeniui ir UV spindulių poveikiui.
 4. Būgnas: Tai svarbi spausdintuvo dalis, veikianti kartu su toneriu. Būgnas gali būti įsigyjamas atskirai arba kartu su kasete, priklausomai nuo spausdintuvo modelio. Būgnas yra brangesnis, bet jis paprastai išlieka ilgiau nei kasetė.
 5. Kaina: Rašalinių spausdintuvų kasetės paprastai yra pigesnės už lazerinių spausdintuvų kasetes. Tinkamo spausdintuvo ir kasetės tipo pasirinkimas priklauso nuo jūsų spausdinimo poreikių ir biudžeto.

Suprasti spausdintuvo kasetės veikimo principus ir pasirinkti tinkamą tipą yra svarbu norint užtikrinti kokybišką spausdinimą ir išvengti nereikalingų išlaidų.

Canon rašalinių kasečių nuresetinimo instrukcija po papildymo

Jei po Canon kasetės užpildymo jūsų spausdintuvas praneša apie rašalo kiekio nustatymo problemą arba rodo, kad kasetė tuščia, galite tęsti spausdinimą su pakartotinai užpildyta kasete atlikdami šiuos veiksmus.

 1. Spausdintuvo klaidos atšaukimas: Paspauskite ir palaikykite spausdintuvo mygtuką < Resume / Cancel > nuo 5 iki 10 sekundžių. Kai kuriuose Canon spausdintuvų modeliuose šis mygtukas gali būti pažymėtas kaip < Stop / Reset > arba < Resume >.
 2. Nustatymas daugiafunkciniuose įrenginiuose: Jeigu naudojate daugiafunkcinį įrenginį, kuris apima spausdintuvą, skanerį ir kopijuoklį, po pirmojo žingsnio paspauskite juodojo ar spalvoto kopijavimo mygtuką, priklausomai nuo to, kuri kasetė (juoda ar spalvota) buvo pildoma. Palaikykite šį mygtuką ne mažiau kaip 5-10 sekundžių.

Atlikus šiuos veiksmus, spausdintuvas ir kompiuteris neberodys rašalo lygio, tačiau spausdintuvas veiks ir toliau. Taip išvengiama klaidų pranešimų ir leidžiama naudotis pakartotinai užpildyta kasete.

Spausdintuvų kasetės: ar verta pirkti naujas ar geriau pildyti senas?

Spausdintuvų kasetės yra svarbi spausdinimo proceso dalis. Tačiau kai kasetė tuštėja, kyla klausimas: ar geriau įsigyti naują ar pildyti senąją? Šiame straipsnyje svarstysime šių dviejų variantų privalumus ir trūkumus.

Svarstomi aspektai renkantis tarp naujų ir papildytų kasečių:

 1. Naujos kasetės iš gamintojo: Nors jos yra brangesnės, naujos kasetės garantuoja aukščiausią spausdinimo kokybę, patogumą ir mažesnę tikimybę sugesti. Tačiau jei spausdinate daug, ši galimybė gali būti brangi.
 2. Pigios, papildomos kasetės: Tai ekonomiškas pasirinkimas, ypač dažnai spausdinantiems vartotojams. Papildytos kasetės padeda sutaupyti pinigų ir mažina aplinkos teršimą, tačiau kokybė gali skirtis ir kartais greičiau tuštėti.

Renkantis tarp pildymo būdų, svarstykite:

 • Spausdinimo dažnumą: Jei spausdinate retai, pigios kasetės gali būti tinkamas pasirinkimas. Dažnai spausdinantiems gali labiau tikti naujos, kokybiškos kasetės.
 • Aplinkosaugą: Jei svarbu mažinti atliekų kiekį, papildytos kasetės yra aplinkai draugiškesnis pasirinkimas.

Kodėl internetinės parduotuvės siūlo pigesnes kasetes?

Internetinėse parduotuvėse kasetės dažnai kainuoja pigiau dėl mažesnių išlaikymo išlaidų ir konkurencijos. Svarbu rinktis patikimus pardavėjus, kurie laikosi teisės aktų ir išrašo sąskaitas faktūras.

Apibendrinant

Renkantis tarp naujų ir papildytų spausdintuvų kasečių, svarbu atsižvelgti į spausdinimo dažnumą, asmenines vertybes ir ekonomines galimybes. Tiek naujų kasečių pirkimas, tiek senųjų pildymas turi savo privalumus ir trūkumus, tad svarbu išsiaiškinti, kuris variantas geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Spausdintuvo tonerių pildymo privalumai ir galimybės

Daugelis žmonių, naudojančių lazerinius spausdintuvus, anksčiau ar vėliau susiduria su tonerio keitimo klausimu. Yra kelios galimos tonerio keitimo strategijos: pirkti naują kasetę, pildyti ją namuose arba naudotis pildymo paslaugomis. Šiame straipsnyje aptarsime šias galimybes ir kaip jos padeda sutaupyti.

Tonerio keitimo variantai:

 1. Pirkti naują kasetę: Nors tai gali atrodyti kaip patikimiausias būdas, naujos originalios kasetės dažnai būna brangios, ypač jei spausdinama daug.
 2. Pildyti namuose: Tai ekonomiškas būdas, reikalaujantis tam tikrų įrankių ir medžiagų. Pildant tonerį namuose, reikia nepamiršti ir apie tonerio smegenų, t. y. mikroschemos, perkrovimą.
 3. Pasinaudoti pildymo paslaugomis: Tai vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų. Paslauga nėra brangi ir atlaisvina nuo vargo susijusio su kasetės pildymu.

Pildymo paslaugų privalumai:

 • Ekonomiškumas: Pildant tonerį, galima sutaupyti iki 60% lyginant su naujų kasečių kainomis.
 • Ekologija: Pildant kasetes prisidedama prie gamtos tausojimo, nes dauguma kasečių yra superkamos ar perdirbamos.
 • Patogumas: Pasirinkus profesionalų pildymą, nereikia rūpintis techniniais aspektais.

Kasetės naudojimo trukmė

Nors iš naujo pildomos kasetės gali tarnauti kelis kartus be akivaizdaus kokybės praradimo, laikui bėgant jos susidėvi. Jei kasetė nebeveikia tinkamai, rekomenduojama ją pakeisti.

Apibendrinimas

Spausdintuvo tonerio pildymas yra ekonomiškas ir ekologiškas sprendimas. Nors gamintojai gali skleisti baimę dėl neoriginalių kasečių poveikio spausdintuvo ilgaamžiškumui, svarbu atsiminti, kad visi IT gaminiai turi savo tarnavimo laiką. Tonerio pildymas leidžia efektyviai sumažinti išlaidas naujam spausdintuvui.

Ekologiškumas ir ekonomiškumas spaudintuvo kasečių pildyme

Vis daugiau žmonių ir įstaigų Vilniuje ir Kaune renkasi spausdintuvo kasečių pildymo paslaugas, siekdami kontroliuoti savo išlaidas ir prisidėti prie aplinkos apsaugos. Nors dažnai susimąstoma, ar geriau įsigyti originalias kasetes, ar rinktis pildymą, tai, be abejo, yra ekonomiškesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas.

Pildymas padeda sutaupyti ne tik rašalui, bet ir tinkamai parinkus popierių, kuris yra svarbus elementas spausdinimo kokybei. Lazerinių spausdintuvų vartotojai dažnai nesusiduria su problemomis, kurias sukelia netinkamo popieriaus naudojimas.

Kasečių pildymas yra svarbus žingsnis aplinkos apsaugos link. Naudojant pakartotinai pildytas kasetes, mažinama plastiko, kuris suyra per 800 metų, tarša. Svarbu atkreipti dėmesį, kad naujų kasečių pirkimas veda prie didelio kiekio ilgai yrančių atliekų gamybos.

Įmonės, atliekančios kasečių pildymą Vilniuje ir Kaune, naudoja sertifikuotas ir aplinkosaugos standartus atitinkančias medžiagas. Aukštos kokybės pildymo technologijos užtikrina puikų spausdinimo rezultatą. Pildyti kasetes yra ne tik ekonomiška, bet ir praktiška. Pakartotinis pildymas nekenkia spausdinimo kokybei, o sutaupytus pinigus galima panaudoti kitose sferose.

Vilniuje ir Kaune kasečių pildymo paslaugos atliekamos greitai ir kokybiškai, o pageidaujant klientams, jos gali būti atliktos per 15 minučių. Rašalas yra toks pat efektyvus, bet kainuoja kelis kartus pigiau, suteikdamas galimybę sutaupyti ir kartu rūpintis gamta.

Dalelių nusėdimas ant spausdinimo lapo

Kasetės miltelių nusodinimas yra esminė spausdinimo proceso dalis. Miltelių nusodinimo metu sauso plastikinio tonerio dalelės iš vaizdo būgno perduodamos ant popieriaus paviršiaus. Miltelius pritraukia įkrautos popieriaus vietos, kuriose fotolaidusis būgnas sukūrė elektrostatinį lauką. Užtepus miltelių daleles ant popieriaus, naudojant šilumą ir slėgį, jos susilieja su popieriumi ir sukuria nuolatinį vaizdą.

Miltelių nusėdimui gali turėti įtakos keletas veiksnių, įskaitant drėgmę, būgno temperatūrą ir mašinos greitį. Jei drėgmė per maža, milteliai tinkamai neprilimpa prie popieriaus. Jei būgno temperatūra yra per aukšta, spausdinamas vaizdas gali išsitrinti. Be to, jei spausdinimo greitis yra per mažas, gali būti, kad dalelės netinkamai išsilydys ant popieriaus paviršiaus.

Svarbu reguliariai tikrinti ir reguliuoti šias sąlygas, kad milteliai nusėstų tinkamai. Taip pat svarbu palaikyti švarų vaizdavimo būgną, nes bet koks purvas ar šiukšlės gali trukdyti nusodinimo procesui, todėl atspaudai bus prastos kokybės.

Galiausiai svarbu pasirinkti kokybiškas spausdinimo kasetes, suderinamas su spausdintuvu, nes tai gali turėti įtakos miltelių nusodinimui. Kokybiškos kasetės užtikrins pastovesnius rezultatus ir padės gauti geriausius įmanomus spaudinius. Šių paprastų veiksmų laikymasis gali padėti užtikrinti sėkmingą nusodinimo procesą.

Norint gauti kokybiškus spaudinius, būtina naudoti tinkamą kasetę ir nustatyti tinkamas sąlygas. Svarbu reguliariai tikrinti ir reguliuoti visus atitinkamus kintamuosius – nuo drėgmės iki būgno temperatūros, nes netinkami nustatymai gali lemti prastus spaudinius. Sėkmingam nusodinimui taip pat labai svarbu palaikyti švarų vaizdo būgną, nes bet koks purvas ar šiukšlės gali trukdyti procesui. Laikydamiesi šių veiksmų galite užtikrinti, kad jūsų spaudiniai būtų kokybiški.

Nepakankama spausdinimo kokybė arba blyškumas

Jei spausdindami iš spausdintuvo susiduriate su netinkama spausdinimo kokybe ar silpnumu, galimos kelios priežastys. Dažniausia priežastis – mažas rašalo arba tonerio kiekis kasetėse. Prieš imdamiesi kitų įtariamų priežasčių, būtinai patikrinkite rašalo ir tonerio lygį.

Kitos galimos prastos spausdinimo kokybės priežastys gali būti neteisingi paties spausdintuvo nustatymai, susidėvėjusi ar sugedusi spausdinimo galvutė arba užsikimšę purkštukai. Galite pabandyti atlikti purkštukų patikrą, kad pamatytumėte, ar kuri nors rašalo kasetė neužsikimšusi arba spausdina nepilnai. Jei tai neduoda patenkinamų rezultatų, gali tekti atlikti giluminio valymo ciklą, kad iš spausdinimo galvutės būtų pašalintas rašalo perteklius. Jei spausdintuvas vis dar spausdina prastos kokybės spaudinius, gali tekti pakeisti spausdinimo galvutę arba apskritai įsigyti naują spausdintuvą.

Svarbu pažymėti, kad net jei rašalo ir tonerio kiekis yra pakankamas, dėl nekokybiško popieriaus atspaudai taip pat gali būti blankūs arba atrodyti neryškūs. Įsitikinkite, kad naudojate aukštos kokybės laikmeną, kuri yra suderinama su jūsų spausdintuvu. Be to, pasirūpinkite, kad popierius būtų laikomas vėsioje ir sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ar didelių temperatūros pokyčių.

Jei atlikote visus šiuos veiksmus ir vis dar susiduriate su netinkama spausdinimo kokybe, kreipkitės į gamintoją dėl tolesnės pagalbos. Jie turėtų padėti nustatyti problemos priežastį ir rekomenduoti geriausią sprendimą.

Spausdintuvo klaidų pranešimai

Spausdintuvo klaidų pranešimai gali būti neįtikėtinai varginantys. Laimei, dažniausiai juos gana lengva pašalinti. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti susidūrę su klaidos pranešimu, – pabandyti nustatyti, ką jis reiškia ir kas jį sukėlė. Paprastai šią informaciją galite rasti spausdintuvo vadove arba gamintojo svetainėje. Kai nustatysite klaidos priežastį, yra keletas įprastų sprendimų, kurie gali padėti. Pirmiausia iš naujo paleiskite spausdintuvą ir kompiuterį ir pažiūrėkite, ar tai išspręs problemą. Jei ne, patikrinkite, ar pačiame spausdintuve nėra užstrigusio popieriaus arba užstrigusių komponentų, ir pašalinkite visas šiukšles. Jei problema vis dar išlieka, kreipkitės į spausdintuvo gamintoją ir paprašykite tolesnės pagalbos. Kai kuriais atvejais jie gali pasiūlyti pakeisti spausdintuvą arba grąžinti pinigus. Žinoma, visada pravartu reguliariai tikrinti spausdintuvą ir jo komponentus, ar nėra nusidėvėjimo požymių, kurie taip pat gali lemti spausdintuvo klaidas. Pasitelkus šiek tiek kantrybės ir šalinant problemas, daugumą spausdintuvo klaidų pranešimų galima išspręsti akimirksniu.

Laikydamiesi šių veiksmų galite užtikrinti, kad spausdintuvas ir toliau gerai veiks, ir sumažinti riziką ateityje susidurti su klaidų pranešimais. O jei pasiseks, galėsite greitai grįžti prie spausdinimo!

Jei išbandžius visus šiuos veiksmus vis dar kyla problemų, internete yra daugybė šaltinių – nuo forumų su naudingais patarimais iki oficialių pagalbos svetainių. Nebijokite prireikus ieškoti pagalbos. Šiek tiek pasidomėję ir gavę keletą patarimų dėl trikčių šalinimo, spausdintuvą turėtumėte greitai vėl paleisti.

Spausdintuvas rodo klaidą, kad toneris baigėsi

Kai spausdintuvas rodo klaidos pranešimą, kad baigėsi toneris, prieš darant prielaidą, kad tonerio lygis iš tikrųjų išnaudotas, svarbu ištirti kitas galimas priežastis. Galimos problemos gali būti šios:

1. Nekokybiškos kasetės – spausdintuvo kasetės gali būti nekokybiškos ir diegiamos sukelti klaidų. Patikrinkite, ar kasetė nėra pažeista arba nesandari, ir apžiūrėkite, ar nėra pažeidimų.

2. Užsikimšimai – spausdintuvo kasetės gali užsikimšti dulkėmis, nešvarumais ar kitomis šiukšlėmis, todėl spausdintuvo jutikliai gali neteisingai nustatyti tonerio lygį. Išvalykite kasetę ir bandykite dar kartą.

3. Sugedusios spausdinimo galvutės – jei užsikemša spausdinimo galvutės, dėl to gali būti rodomi dryžiai arba neteisingas tonerio lygis. Prieš keisdami spausdinimo galvutes, pabandykite jas išvalyti minkšta šluoste.

4. Pažeisti saugikliai – Jei spausdintuvo viduje esantis saugiklis yra pažeistas, jis negalės tinkamai išlydyti ir sulieti tonerio dalelių ant popieriaus. Jei reikia, pakeiskite saugiklį.

Jei nė viena iš šių problemų nėra priežastis, tikėtina, kad tonerio lygis iš tiesų išsekęs ir jį reikia pakeisti. Prieš keisdami tonerį patikrinkite visas jungtis, apžiūrėkite kasetes ir pakeiskite visus pažeistus komponentus. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad spausdintuvas dar ilgai veiktų sklandžiai.

Patikrinę visas galimas problemų priežastis, galite sumažinti klaidų riziką ir užtikrinti, kad spausdintuvas ir toliau veiktų optimaliai.

Jei vis dar negalite nustatyti pagrindinės problemos priežasties, kreipkitės pagalbos į klientų aptarnavimo tarnybą arba kvalifikuotą techniką. Jie galės padėti nustatyti priežastį ir patarti, kaip geriausiai išspręsti problemą.

Atminkite, kad spausdintuvui parodžius klaidos pranešimą, jog baigėsi toneris, nereikia iš karto manyti, kad taip ir yra. Prieš investuojant į naują tonerį, svarbu pirmiausia ištirti kitas galimas priežastis. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad spausdintuvu naudositės maksimaliai ir išvengsite nereikalingų išlaidų.