Kompiuteriai nuo pat jų atsiradimo keitė pasaulį, pradedant didžiuliais įrenginiais, užėmusiais visą kambarį, ir baigiant šiandieniniais lengvais nešiojamaisiais modeliais. Pirmasis nešiojamasis kompiuteris „IBM 5100“, išleistas 1975 metais, kainavo 9 tūkst. dolerių (šiandienos pinigais – apie 43 tūkst. dolerių) ir buvo svarbus laikmečio pasiekimas. „Telia“ kompiuterių pardavimų vadovas Simonas Tilindis akcentuoja, kad šiuolaikiniai kompiuteriai tapo neatsiejama mūsų darbo ir pramogų dalimi.
„IBM 5100“ nebuvo vienintelis istoriškai svarbus kompiuteris. „Xerox Alto“, pristatytas 1973-aisiais, buvo pirmasis su grafinę vartotojo sąsają ir pele. „Apple II“, išleistas 1977-aisiais, tapo pirmuoju komerciškai sėkmingu asmeniniu kompiuteriu. 1981-aisiais „IBM“ išleido savo pirmąjį tikrai asmeninį kompiuterį „IBM 5150“, kuris tapo rinkos standartu.
„Apple Macintosh“, išleistas 1984-aisiais, buvo pirmasis kompiuteris, sulaukęs didelio susidomėjimo dėl savo grafinės vartotojo sąsajos ir peles. Steve‘as Jobsas, pasitraukęs iš „Apple“, 1990-aisiais pristatė „NeXT Cube“, svarbų dėl savo vaidmens interneto ir operacinių sistemų plėtroje.
„ThinkPad“, pristatytas 1992-aisiais, tapo verslo kompiuterių segmento lyderiu. „Apple MacBook Air“, išleistas 2008-aisiais, buvo pirmasis „ultrabook“ klasės kompiuteris, o „Apple iPad“ (2010) tapo planšetinių kompiuterių standartu. „Raspberry Pi“, pristatytas 2012-aisiais, populiarėjo dėl savo lankstumo ir mažos kainos, skatindamas žmones mokytis programavimo.
Šie kompiuteriai ne tik atspindi technologijų raidą, bet ir rodo, kaip keitėsi mūsų požiūris į informacines technologijas, nuo sunkiai prieinamų įrenginių iki kasdienybės įrankių.