Kompiuterio studijoms paieška

Renkantis nešiojamąjį kompiuterį studijoms, svarbu gerai apgalvoti ir palyginti skirtingus modelius, atsižvelgiant į asmeninius poreikius ir biudžetą. Šiame straipsnyje pateiksime naudingus patarimus, kaip rasti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Nešiojamojo kompiuterio kaina

Kaina dažnai yra lemiamas veiksnys renkantis nešiojamąjį kompiuterį. Pigesni modeliai, paprastai turintys 4 ar 8 GB RAM, dažniausiai tinka įprastoms užduotims, o brangesni, turintys iki 32 ar 64 GB RAM, skirti sudėtingesnėms programoms. Atkreipkite dėmesį į studijų poreikius ir reikalingas programas.

Kompiuterio baterijos veikimo trukmė

Svarbu pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį su ilgai veikiančia baterija, ypač jei ne visada turėsite prieigą prie elektros lizdo. Baterijos veikimo trukmę paprastai rasite prekės aprašyme.

Nešiojamojo kompiuterio dydis ir svoris

Svarstykite apie nešiojamojo kompiuterio dydį ir svorį, kadangi įrenginys bus nešiojamas į paskaitas. Kuo lengvesnis ir mobilesnis kompiuteris, tuo patogiau. Svoris gali svyruoti nuo 1,5 iki 3 kg, o yra ir lengvesnių modelių, svėrusių mažiau nei 1 kg.

Apskritai, rinkdamiesi nešiojamąjį kompiuterį studijoms, svarbiausia atsižvelgti į studijų kryptį ir būsimas akademines užduotis. Informacinių technologijų studentams, pavyzdžiui, gali prireikti galingesnio kompiuterio. Taigi, apsvarstykite, kokias paskaitas lankysite ir kokias programas naudosite.

Koks yra tinkamiausias kompiuteris žaidimams?

Žaidimų mėgėjų skaičius visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, auga, o tai lemia didesnį žaidimų konsolių ir PC įrangos pasiūlą rinkoje. Norint patirti aukščiausios kokybės žaidimą, reikia stacionaraus kompiuterio, galinčio paleisti naujausius žaidimus. Internetinė parduotuvė „Eneba“ dalinasi patarimais, kaip išsirinkti žaidimams skirtą kompiuterį.

Iš ko galima rinktis?

Šiuolaikiniai PC modeliai pasižymi pažangiomis technologijomis ir komponentais. Žaidimų kompiuteriai skiriasi nuo standartinių ir nešiojamų kompiuterių galingesniais procesoriais, RAM, aukštos kokybės vaizdo plokštėmis, didesnės talpos atminties laikmenomis ir pažangia aušinimo sistema.

Kokie gamintojai populiariausi?

Tarp populiariausių gamintojų – „Asus“, „MSI“, „Alienware“, „Lenovo“, „Orka“, „Optimus“. Jų kompiuteriai užtikrina aukščiausios kokybės vaizdo grafiką, sklandų FPS greitį ir greitą užkrovimą.

Pigios alternatyvos

Nebūtina turėti brangiausią įrangą, kad mėgautumėtės žaidimais. Prieinamesni modeliai taip pat gali pasiūlyti gerą žaidimų patirtį. Jie dažnai turi 8 GB RAM, „Intel“ ar „AMD Ryzen 5“ procesorius, „Nvidia GeForce GTX 1060“ ar „AMD Radeon“ vaizdo plokštes. Svarbu atsižvelgti į disko talpą ir aušinimo sistemą.

Ar verta įsigyti žaidimų kompiuterį?

Žaidimų kompiuteris yra investicija ne tik į laisvalaikį, bet ir į universalią įrangą, tinkančią darbui, mokymuisi, multimedijai. Svetainėje Eneba.com galima rasti naujus ir naudotus kompiuterius, jų komponentus bei priedus. Taip pat galite parduoti nebenaudojamą PC įrangą ir užsidirbti.

Kompiuterio perkaitimas ir ventiliatoriaus triukšmas: nešiojamų kompiuterių savininkų rūpesčiai

Nešiojamų kompiuterių savininkams dažnai tenka susidurti su įvairiomis problemomis, tokiomis kaip perkaistantis kompiuteris, garsiai dirbantis ventiliatorius, netikėtas kompiuterio išsijungimas ar sistemos užstrigimas. Palyginti su stacionariais kompiuteriais, nešiojamieji kompiuteriai yra jautresni dulkių kaupimuisi ir greičiau kyla perkaistimo problemos.

Kodėl svarbu valyti dulkes iš kompiuterio?

Ventiliatoriaus triukšmas ar kompiuterio sulėtėjimas gali būti ženklas, kad laikas išvalyti dulkes iš aušinimo sistemos. Nors stacionarūs kompiuteriai yra šiek tiek atsparesni dulkių kaupimuisi, jiems taip pat reikalinga reguliari priežiūra.

Kuo rizikinga savarankiška dulkių valymo procedūra?

Neteisinga manyti, kad dulkių išvalymas iš nešiojamo kompiuterio yra paprastas užsiėmimas. Dažnai savininkai bandydami tai padaryti patys, galiausiai atneša kompiuterius į taisyklas su papildomais pažeidimais. Nerekomenduojama dulkes išpūsti kompresoriumi ar suspausto oro balionais, nes taip gali atsirasti dar didesnių problemų.

Kaip dažnai reikėtų valyti dulkes iš kompiuterio?

Tiksliojo atsakymo nėra, tačiau vertėtų susirūpinti, kai pastebite, kad kompiuteris dirba garsiau ir lėčiau, o taip pat įkaitęs.

Kodėl geriau pasikliauti profesionalų paslaugomis?

Savarankiškas dulkių šalinimas iš kompiuterio gali sukelti papildomus gedimus. Todėl, pastebėjus, kad kompiuteris kaista, geriausia kreiptis į specializuotas taisyklas.

Ar aušinimo padai yra efektyvūs?

Aušinimo padai gali padėti vėsinti vaizdo plokštę žaidžiant žaidimus, tačiau jie nebus efektyvūs, jei kompiuterio aušinimo sistema užsikimšusi dulkių.

Profesionalus dulkių šalinimas iš nešiojamo kompiuterio

Kompiuteris išardomas ir atsargiai išvalomas, pakeičiant ir termo pastą. Toks procesas padeda sumažinti procesoriaus kaitimą ir užtikrina gerą kompiuterio veikimą.

Vienareikšmiškai, reguliarus kompiuterio priežiūra yra būtina, kad išvengtumėte techninių problemų ir ilgiau išlaikytumėte įrenginio veikimo efektyvumą.

Ką reiškia kompiuterio kaitimas?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl dažniausiai genda kompiuteriai? Vienu iš pagrindinių gedimų priežasčių yra kompiuterio kaitimas. Ypač nešiojamieji kompiuteriai dėl savo konstrukcijos yra linkę kaisti labiau nei stacionarūs.

Kodėl kaista nešiojamas kompiuteris?

Nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema nėra tobulai efektyvi, o dulkių kaupimasis lemia dar didesnę temperatūros problemą. Net ir labai švariose sąlygose, nešiojamojo kompiuterio apsaugojimas nuo dulkių yra sudėtingas. Galiausiai, dulkės sukelia būtinybę kreiptis į kompiuterių servisą. Dažnumas, su kuriuo reikėtų valyti kompiuterį, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant kompiuterio naudojimo intensyvumą ir aplinką.

Kas vyksta, kai nešiojamas kompiuteris kaista?

Kaupiantis dulkėms, sutrinka orui išeiti skirtos aušintuvo angos veikimas, dėl to pradeda kisti kompiuterio detalės, sulėtėja našumas ir, nešalinant dulkės laiku, kompiuteris gali sugesti. Specialūs aušinimo padai šioje situacijoje yra neefektyvūs ir netinkamas išlaidų panaudojimas.

Dulkės išvalytos, bet kompiuteris vis dar kaista

Net išvalius dulkes, nešiojamas kompiuteris gali toliau kaitintis dėl sugedusio aušinimo radiatoriaus ar anksčiau patirto stipraus perkaitimo. Tais atvejais reikalingas radiatoriaus keitimas arba kitos techninės priežiūros priemonės. Reziumuojant, nešiojamų kompiuterių naudotojų dažniausiai pasitaikanti problema yra kaitimas, todėl pajutus šį reiškinį rekomenduojama kreiptis į kompiuterių remonto specialistus.

Kokie kompiuterių gedimai yra dažniausi?

Kompiuteriai – sudėtingi prietaisai, sudaryti iš įvairių kompanijų techninės įrangos ir tūkstančių kodo eilučių programinės įrangos, kartu su įvairiomis tvarkyklėmis. Šių dienų kompiuterių stabilumas yra įspūdingas.

IT specialistai dažnai lengvai išsprendžia sudėtingas kompiuterines problemas darbo vietoje, tačiau yra daug smulkių ir paprastų problemų, kurios kyla ne tik darbo, bet ir asmeniniame naudojime. Daugelis kompiuterio problemų turi paprastus sprendimus, todėl žinios apie jas gali padėti sutaupyti laiko ir pinigų.

Kas dažniausiai genda kompiuteryje?

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių kompiuterio problemų, jų atsiradimo priežastys ir sprendimų variantai:

  1. Kompiuteris neįsijungia: Problema gali kilti dėl įvairių priežasčių, nuo netinkamai prijungto įkrovimo laido iki virusų. Dažniausiai tai būna dėl įkrovimo sutrikimų. Reikėtų patikrinti, ar įkrovimo laidas tvirtai prijungtas prie kompiuterio ir veikiančios rozetės.
  2. Lėtai veikiantis kompiuteris: Senesni kompiuteriai gali veikti lėtai dėl per daug resursų naudojančių programų. Norint atrasti tokias programas, naudinga pasinaudoti „Užduočių tvarkykle“.
  3. Kompiuteris skleidžia keistus garsus: Triukšmingas ventiliatorius ar keisti standžiojo disko garsai gali reikšti artėjantį gedimą. Verta sukurti atsargines duomenų kopijas ir pasinaudoti diagnostinėmis programomis.
  4. Sustingęs ekranas: Tai gali būti dėl nepakankamo RAM, registro konfliktų ar kenkėjiškų programų. Problemai išspręsti dažniausiai pakanka kompiuterio perkrovimo.
  5. Kompiuteris automatiškai išsijungia ir vėl įsijungia: Tai gali būti dėl techninio ar sistemos gedimo, kenkėjiškų programų ar pasenusių tvarkyklių.
  6. Lėtas internetas: Problema gali kilti dėl vidinių ar išorinių priežasčių. Kartais pakanka išjungti ir vėl įjungti modemo įrenginį.
  7. Mėlynas kompiuterio ekranas: Tai vadinamas „mirties ekranas“, atsirandantis dėl kritinės klaidos. Dažnai tai susiję su sistemos gedimais.
  8. Neįprastai veikianti operacinė sistema ar programinė įranga: Jei operacinė sistema ar programinė įranga neveikia kaip įprasta, rekomenduojama iš naujo paleisti kompiuterį ir atlikti virusų nuskaitymą.

Visais atvejais, jei patys negalite išspręsti problemos, patartina kreiptis į specialistus.

Kompiuterių sukelta revoliucija, pakeitusi pasaulį

Kompiuteriai nuo pat jų atsiradimo keitė pasaulį, pradedant didžiuliais įrenginiais, užėmusiais visą kambarį, ir baigiant šiandieniniais lengvais nešiojamaisiais modeliais. Pirmasis nešiojamasis kompiuteris „IBM 5100“, išleistas 1975 metais, kainavo 9 tūkst. dolerių (šiandienos pinigais – apie 43 tūkst. dolerių) ir buvo svarbus laikmečio pasiekimas. „Telia“ kompiuterių pardavimų vadovas Simonas Tilindis akcentuoja, kad šiuolaikiniai kompiuteriai tapo neatsiejama mūsų darbo ir pramogų dalimi.

„IBM 5100“ nebuvo vienintelis istoriškai svarbus kompiuteris. „Xerox Alto“, pristatytas 1973-aisiais, buvo pirmasis su grafinę vartotojo sąsają ir pele. „Apple II“, išleistas 1977-aisiais, tapo pirmuoju komerciškai sėkmingu asmeniniu kompiuteriu. 1981-aisiais „IBM“ išleido savo pirmąjį tikrai asmeninį kompiuterį „IBM 5150“, kuris tapo rinkos standartu.

„Apple Macintosh“, išleistas 1984-aisiais, buvo pirmasis kompiuteris, sulaukęs didelio susidomėjimo dėl savo grafinės vartotojo sąsajos ir peles. Steve‘as Jobsas, pasitraukęs iš „Apple“, 1990-aisiais pristatė „NeXT Cube“, svarbų dėl savo vaidmens interneto ir operacinių sistemų plėtroje.

„ThinkPad“, pristatytas 1992-aisiais, tapo verslo kompiuterių segmento lyderiu. „Apple MacBook Air“, išleistas 2008-aisiais, buvo pirmasis „ultrabook“ klasės kompiuteris, o „Apple iPad“ (2010) tapo planšetinių kompiuterių standartu. „Raspberry Pi“, pristatytas 2012-aisiais, populiarėjo dėl savo lankstumo ir mažos kainos, skatindamas žmones mokytis programavimo.

Šie kompiuteriai ne tik atspindi technologijų raidą, bet ir rodo, kaip keitėsi mūsų požiūris į informacines technologijas, nuo sunkiai prieinamų įrenginių iki kasdienybės įrankių.

Neveikiantis kompiuterio USB lizdas

Neveikiantis USB lizdas kompiuteryje gali turėti daug priežasčių ir pasekmių. Viena dažniausių neveikiančio USB lizdo kompiuteryje priežasčių – netinkamas prijungimas dėl prastos jungties arba per didelės jėgos, naudojamos jungiant kabelį. Dėl to laikui bėgant prievadas gali susidėvėti, atsilaisvinti ir galiausiai nustoti veikti.

Kitos priežastys gali būti dulkės, nešvarumai ir kitos šiukšlės, kurios laikui bėgant galėjo susikaupti prievade, arba gedimas pačiame lizde.

Neveikiančio kompiuterio USB lizdo pasekmės gali būti įvairios, priklausomai nuo priežasties. Jei prievadas paprasčiausiai netinkamai prijungtas, gali būti paprasta kelis kartus įkišti ir ištraukti kabelį, kol bus tinkamai prijungtas. Tačiau jei problema kyla dėl paties prievado, galite prarasti visus jame saugomus duomenis. Be to, jei USB prievadas yra labai svarbi kompiuterio techninės įrangos dalis, pavyzdžiui, užtikrina belaidį ryšį arba maitina periferinį įrenginį, gali kilti pavojus, kad neteksite prieigos prie šių funkcijų, kol problema bus išspręsta.

Svarbu atsargiai prijungti ir atjungti įrenginius nuo kompiuterio ir įsitikinti, kad kiekvieną kartą jungiama tinkamai. Jei pastebėjote kokių nors problemų su USB prievadais, svarbu kuo greičiau juos patikrinti ir sutaisyti, kad išvengtumėte tolesnės žalos ar duomenų praradimo.

Dvigubas vaizdas kompiuterio ekrane

Dvigubas vaizdas kompiuterio ekrane yra efektyvus ir patogus darbo būdas. Jis leidžia vienu metu matyti dvi programas, dokumentus ar tinklalapius šalia vienas kito, kad galėtumėte lengvai palyginti informaciją, atlikti tyrimus ar atlikti kelias užduotis. Tai ypač naudinga dirbant su keliomis programomis vienu metu arba rašant ir redaguojant dokumentus.

Dvigubos peržiūros funkcija yra daugumoje šiuolaikinių kompiuterių ir nešiojamųjų kompiuterių ir gali būti sukonfigūruota taip, kad atitiktų jūsų poreikius. Priklausomai nuo naudojamos programinės įrangos, taip pat galite reguliuoti kiekvieno lango dydį, kad vienas būtų didesnis už kitą arba atvirkščiai.

Naudojant dvigubą vaizdą kompiuterio ekrane, lengviau greitai perjungti programas ar dokumentus. Taip pat galite kopijuoti ir įklijuoti tekstą ar paveikslėlius iš vieno lango į kitą vos keliais spustelėjimais. Dėl to tai yra esminis įrankis, padedantis atlikti kelias užduotis ir efektyviai dirbti.

Dvigubą rodinį kompiuteryje nustatyti paprasta. Daugumoje kompiuterių pateikiamos instrukcijos, kaip ją nustatyti, tačiau jei kyla sunkumų, daugumoje operacinių sistemų yra išsamių vadovėlių internete.

Sukūrus dvigubą rodinį, darbas kompiuteriu gali tapti daug efektyvesnis ir malonesnis. Tad kodėl neišbandžius jos šiandien? Nesigailėsite!

Dulkės kompiuterio viduje

Dulkės yra didelė problema, kai kalbama apie jūsų kompiuterio ilgaamžiškumą. Dulkės gali lengvai susikaupti kompiuterio viduje ir rimtai jį sugadinti. Ilgainiui dulkės gali sukelti ventiliatorių ir procesorių perkaitimą ar net užsikimšimą, dėl to gali netikėtai išsijungti ir atsirasti rimtų našumo problemų. Net jei reguliariai atidarote kompiuterio korpusą ir jį valote, vis tiek gali būti sunku visiškai atsikratyti dulkių.

Norėdami užtikrinti, kad kompiuteris išliktų geros būklės, turėtumėte reguliariai apžiūrėti jo vidų ir išvalyti susikaupusias dulkes. Suspaustu oru galite išpūsti susikaupusias dulkes iš įvairių korpuso dalių arba drėgnu skudurėliu ar dulkių siurbliu susiurbti visas likusias daleles. Svarbu vengti tiesiogiai liesti komponentus, nes net ir nedidelis jūsų kūno sukurtos statinės elektros krūvis gali juos negrįžtamai sugadinti. Galiausiai, prieš valydami kompiuterį visada turėtumėte nepamiršti jį atjungti nuo maitinimo šaltinio.

Skirdami laiko švariam ir nedulkėtam kompiuteriui, užtikrinsite, kad jis tinkamai veiks ilgus metus. Reguliari priežiūra taip pat prailgins jūsų komponentų tarnavimo laiką ir padės išvengti netikėtų išsijungimų ar pažeidimų dėl perkaitimo. Tinkamai prižiūrėdami galite išlaikyti optimalią kompiuterio būklę, kad jis ilgai veiktų efektyviai ir veiksmingai.

Laikydamiesi šių paprastų veiksmų, galite gerokai sumažinti dulkių kaupimosi kompiuteryje riziką. Reguliariai tikrindami ir valydami savo kompiuterio komponentus, galėsite užtikrinti, kad kompiuteris ilgus metus veiktų geriausiu režimu. Tinkamai prižiūrėdami galite užtikrinti, kad jūsų kompiuteris nedulkėtų ir veiktų optimaliai, kad galėtumėte mėgautis jo naudojimu be jokių našumo problemų.

Kompiuteryje neišsijungia lėktuvo rėžimas

Jei jūsų kompiuteryje neišsijungia lėktuvo režimas, tai gali lemti keli skirtingi veiksniai. Svarbu nustatyti problemos priežastį, kad galėtumėte rasti sprendimą ir grįžti prie darbo.

Pirmoji priežastis gali būti sugedęs aparatinės įrangos komponentas. Tokiu atveju jums gali tekti nunešti kompiuterį pas techniką, kad jis būtų sutaisytas. Jei problema tiesiog susijusi su programine įranga, galite pabandyti iš naujo paleisti kompiuterį ir pažiūrėti, ar tai padės išspręsti problemą.

Kita galima lėktuvo režimo neišjungimo priežastis gali būti susijusi su tinklo nustatymais. Įsitikinkite, kad įjungtas tinklo ryšys ir kad nėra konfliktų tarp belaidžių ryšių. Taip pat galite patikrinti savo maršrutizatoriaus nustatymus ir įsitikinti, kad jis tinkamai sukonfigūruotas.

Galiausiai, jei problema išlieka, gali tekti atnaujinti kompiuterio operacinę sistemą arba tvarkykles. Taip pat pravartu kompiuteryje paleisti kenkėjiškų programų skenerį, jei kokia nors kenkėjiška programinė įranga sutrikdė lėktuvo režimo funkciją.

Jei visa kita nepavyksta, visada galite kreiptis į profesionalų IT specialistą, kuris galės diagnozuoti problemą ir rasti pastovesnį sprendimą.

Jei nė vienas iš pirmiau pateiktų sprendimų nepadeda, gali tekti iš naujo nustatyti tinklo nustatymus arba, jei reikia, net iš naujo įdiegti operacinę sistemą. Prieš atlikdami bet kokius drastiškus pakeitimus pirmiausia pasidarykite visų svarbių failų atsargines kopijas, kad neprarastumėte duomenų! Be to, būtinai patikrinkite gamintojo svetainę, ar joje nėra jokių galimų atnaujinimų ar pataisymų, kurie galėtų išspręsti problemą.

Atlikę šiuos trikčių šalinimo veiksmus turėtumėte greitai išjungti lėktuvo režimą ir sugrąžinti įprastą veikimo režimą.