Mobiliųjų telefonų komponentų ir dalių supratimas

Bendrą telefono konstrukciją sudaro fiziniai ir elektriniai komponentai, kurie užtikrina maitinimą, duomenų perdavimą, signalų priėmimą ir perdavimą iš mobiliojo ryšio bokštų ir kitas funkcijas. Pagrindiniai mobiliųjų telefonų komponentai yra šie:

1) Akumuliatorius: Akumuliatorius yra atsakingas už prietaiso maitinimą. Jį paprastai sudaro keletas įkraunamų elementų, kuriuos galima pakeisti arba įkrauti, kai jie išsikrauna.

2) Pagrindinė plokštė: Šioje plokštėje yra dauguma elektrinių komponentų, įskaitant procesorius, atminties mikroschemas ir ryšio aparatinę įrangą. Ji taip pat atlieka visų jungčių tarp skirtingų telefono dalių centro funkciją.

3) Ekranas: Ekranas yra pagrindinė sąsaja, per kurią naudotojai sąveikauja su telefonu. Jį paprastai sudaro skystųjų kristalų arba šviesos diodų skydelis, sumontuotas prietaiso priekyje.

4) Antena: antena yra atsakinga už signalų priėmimą ir perdavimą iš mobiliojo ryšio bokštų. Šis komponentas paprastai būna netoli prietaiso viršaus esančiame nuimamame modulyje, kurį prireikus galima pakeisti.

5) Klaviatūra: Klaviatūra naudojama komandoms ir duomenims į įrenginį įvesti. Ją paprastai sudaro keli mygtukai, išdėstyti tinkleliu.

6) Korpusas: Šis komponentas tarnauja kaip pagrindinis visų kitų komponentų karkasas, užtikrinantis tokių komponentų, kaip akumuliatorius, plokštė, ekranas ir antena, atramą ir apsaugą.

7) Garsiakalbis ir mikrofonas: Šie komponentai leidžia perduoti garsą tarp prietaiso ir jo naudotojo arba per telefono skambutį. Garsiakalbis yra prie prietaiso viršaus, o mikrofonas paprastai būna prie apačios.

8) Jungtys: Jos naudojamos įvairiems laidams ir kabeliams prijungti prie prietaiso, kad būtų galima įkrauti, perduoti duomenis ir atlikti kitas funkcijas. Jungtys gali būti įrenginio šone arba apačioje.

Suprasdami kiekvieną iš šių komponentų ir dalių, geriau suprasite, kaip veikia mobilieji telefonai, ir galėsite pašalinti bet kokias iškilusias problemas. Žinodami, kokie komponentai ir dalys naudojami mobiliojo telefono konstrukcijoje, taip pat galite priimti pagrįstus sprendimus rinkdamiesi naują prietaisą.

Posted in Telefonų remontas, naujienos.