Lietuvos Transporto Saugos Administracija (LTSA) atskleidžia paspirtukininkų nesilaikymą eismo taisyklių

LTSA atliko tyrimą, parodantį, kad dauguma elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso kelių eismo taisyklių (KET). Dažnai paspirtukininkai nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Eksperimento, vykusio per penkias valandas Vilniaus centre, metu stebėti paspirtukininkai. Nustatyta, kad 70% jų važiuoja per pėsčiųjų perėjas, nepaisant privalomos taisyklės nulipti ir paspirtuką persivesti. Dešimtadalis vairuotojų važiavo ne vieni, o tik 2% dėvėjo šalmą, nors tai yra privaloma jaunesniems nei 18 metų.

LTSA vadovas Genius Lukošius pažymi, kad, nepaisant augančio elektrinių paspirtukų populiarumo ir paspirtukų dalijimosi platformų plėtros, paspirtukininkai nepakankamai domisi taisyklėmis ir saugumo reikalavimais.

Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė vairuotojų nesilaiko KET: važiuoja šaligatviais, kai yra dviračių takai, neatsižvelgia į pėsčiuosius, nepaiso perėjų taisyklių. LTSA vadovas pabrėžia, kad tokia situacija yra pastebima ir diskusijose internete.

LTSA šiemet vykdo komunikacijos kampaniją „Spustelk atsargumą“, siekiančią šviesti paspirtukininkus ir skatinti juos laikytis KET. Pabrėžiama, kad paspirtukai turėtų važiuoti dviračių takais arba kelkraščiais, o šaligatviais – tik esant būtinybei. Važiuojant važiuojamąja dalimi, reikia dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba turėti įjungtus žibintus.

Posted in El. paspirtukų remontas, naujienos.