Yra daug prieštaringų nuomonių apie tai, ar tikrai verta spartinti kompiuterį. Viena vertus, padidinus aparatinės įrangos spartą galima pasiekti įspūdingą našumą. Kita vertus, jei tai darysite neteisingai, iš tikrųjų galite sugadinti aparatinę įrangą ir sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Taigi, ar verta rizikuoti dėl kompiuterio užbėgant už akių? Šiame straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos spartinimo privalumus ir trūkumus ir padėsime jums patiems nuspręsti, ar tai jums tinka, ar ne.
Pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti sprendžiant, ar reikia ar nereikia spartinti kompiuterį, yra tai, kiek našumo tikitės pasiekti. Jei norite tik šiek tiek padidinti bendrą spartą, tuomet gali būti, kad neverta stengtis dėl spartinimo. Tačiau jei norite gerokai didesnio kompiuterio našumo ir (arba) reakcijos greičio, tuomet tikrai verta tai padaryti.
Antrasis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra padidinto spartinimo kaina. Norint atlikti overclockingą, gali tekti įsigyti papildomų komponentų ar kitų medžiagų, be to, visada yra tikimybė, kad atliekant šį procesą kas nors gali nepavykti. Jei jums nepatinka meistrauti, galbūt geriau palikti spartinimą ramybėje ir tiesiog pasilikti prie pagrindinių nustatymų.
Trečias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra žalos, kurią gali sukelti spartinimas, galimybė. Jei per daug arba neteisingai padidinsite spartą, galima sugadinti komponentus ir sutrumpinti jų tarnavimo laiką. Prieš bandydami atlikti bet kokius spartinimo veiksmus, svarbu žinoti apie galimą riziką ir prieš atlikdami bet kokius pakeitimus įsitikinkite, kad tiksliai žinote, ką darote.
Galiausiai, ar verta kompiuterį spartinti, priklausys nuo to, kokio našumo padidėjimo siekiate, kiek norite išleisti papildomiems komponentams ir medžiagoms ir kaip jums patogu meistrauti savo kompiuteryje. Galiausiai tik jūs galite nuspręsti, ar spartinimas jums tinka. Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums peno apmąstymams, kurie padės jums apsispręsti. Sėkmės!