Ką reiškia kompiuterio kaitimas?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl dažniausiai genda kompiuteriai? Vienu iš pagrindinių gedimų priežasčių yra kompiuterio kaitimas. Ypač nešiojamieji kompiuteriai dėl savo konstrukcijos yra linkę kaisti labiau nei stacionarūs.

Kodėl kaista nešiojamas kompiuteris?

Nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema nėra tobulai efektyvi, o dulkių kaupimasis lemia dar didesnę temperatūros problemą. Net ir labai švariose sąlygose, nešiojamojo kompiuterio apsaugojimas nuo dulkių yra sudėtingas. Galiausiai, dulkės sukelia būtinybę kreiptis į kompiuterių servisą. Dažnumas, su kuriuo reikėtų valyti kompiuterį, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant kompiuterio naudojimo intensyvumą ir aplinką.

Kas vyksta, kai nešiojamas kompiuteris kaista?

Kaupiantis dulkėms, sutrinka orui išeiti skirtos aušintuvo angos veikimas, dėl to pradeda kisti kompiuterio detalės, sulėtėja našumas ir, nešalinant dulkės laiku, kompiuteris gali sugesti. Specialūs aušinimo padai šioje situacijoje yra neefektyvūs ir netinkamas išlaidų panaudojimas.

Dulkės išvalytos, bet kompiuteris vis dar kaista

Net išvalius dulkes, nešiojamas kompiuteris gali toliau kaitintis dėl sugedusio aušinimo radiatoriaus ar anksčiau patirto stipraus perkaitimo. Tais atvejais reikalingas radiatoriaus keitimas arba kitos techninės priežiūros priemonės. Reziumuojant, nešiojamų kompiuterių naudotojų dažniausiai pasitaikanti problema yra kaitimas, todėl pajutus šį reiškinį rekomenduojama kreiptis į kompiuterių remonto specialistus.

Posted in Kompiuterių remontas, naujienos.