Kaip valyti kompiuterį, kad jis gerai veiktų

Reguliariai valydami ir prižiūrėdami kompiuterį apsaugokite jį nuo sulėtėjimo, gedimo ar užkrėtimo kenkėjiškais virusais. Norėdami įsitikinti, kad jūsų kompiuteris veikia kuo efektyviau, išbandykite šiuos paprastus veiksmus:

1. Išvalykite dulkes ir šiukšles: Tai gali būti dulkių siurbimas arba suslėgto oro pūtimas į kompiuterio išorėje esančias ventiliacijos angas, kad pašalintumėte dulkes ir šiukšles. Tai gali padėti išlaikyti kompiuterį vėsesnį, o tai padeda išvengti jo perkaitimo ar sulėtėjimo.

2. Pašalinkite kenkėjiškas programas: Pašalinkite kenkėjišką programinę įrangą: Kenkėjiška programinė įranga – tai kenkėjiška programinė įranga, kuri gali užkrėsti kompiuterį ir sulėtinti jo darbą. Naudokite antivirusinę programą, kad patikrintumėte ir pašalintumėte visas įtartinas programas.

3.Ištrinkite laikinuosius failus: Laikinieji failai gali užimti daug vietos kietajame diske, todėl jis veikia lėčiau. Daugumoje interneto naršyklių yra galimybė ištrinti laikinuosius interneto failus ir kitus laikinuosius failus.

4. Pašalinkite nenaudojamas programas: Nenaudojamos programos taip pat gali užimti vietos kompiuteryje ir sulėtinti jo veikimą. Ištrinkite visas programas, kurių nebenaudojate, kad atlaisvintumėte vietos ir pagerintumėte veikimą.

5. Atnaujinkite savo operacinę sistemą: Operacinės sistemos atnaujinimas gali padėti apsisaugoti nuo saugumo grėsmių ir kitų klaidų, kurios gali sulėtinti kompiuterio darbą.

6. Defragmentuokite kietąjį diską: Defragmentavimas – tai procesas, kurio metu duomenys kietajame diske sutvarkomi taip, kad pagerėtų prieigos greitis. Dauguma operacinių sistemų turi integruotą defragmentavimo įrankį, kurį galite naudoti.

7. Optimizuokite paleidimą: Sumažinkite programų, paleidžiamų paleidimo metu, skaičių, uždrausdami nereikalingų programų automatinį paleidimą. Tai padės pagreitinti kompiuterio paleidimą.

8. Patikrinkite, ar nėra diske klaidų: Patikrinkite, ar standžiajame diske nėra diskinių klaidų, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia sklandžiai. Dauguma operacinių sistemų turi integruotą įrankį, kuriuo galite patikrinti ir ištaisyti visas diske esančias klaidas.

Atlikdami šiuos veiksmus, galite padėti išlaikyti efektyvų kompiuterio veikimą ir išvengti jo sulėtėjimo laikui bėgant. Reguliari priežiūra padės išlaikyti gerą kompiuterio veikimą ilgus metus.

Jei susiduriate su kompiuterio problemomis ir niekaip nepavyksta jų išspręsti, gali būti, kad atėjo laikas kreiptis pagalbos į specialistą. Kompiuterių remonto paslaugos gali padėti diagnozuoti problemą ir pateikti sprendimus, kaip atkurti ankstesnį maksimalų kompiuterio veikimą. Tinkamai prižiūrint ir tvarkant kompiuterį, jo būklė bus optimali daugelį metų.

Posted in Kompiuterių remontas, naujienos.