Kompiuterio trikčių šalinimas: mėlynieji mirties ekranai

Dažniausia mėlynojo mirties ekrano (BSoD) klaidų priežastis yra sugadinta arba sugedusi įrenginio tvarkyklė Įrenginio tvarkyklės – tai programinės programos, kuriomis operacinė sistema palaiko ryšį su kompiuterio technine įranga. Jei viena iš šių tvarkyklių sugadinama, sistema gali sugesti ir rodyti mėlynąjį ekraną.

Norint pašalinti BSoD klaidą, pirmiausia reikia nustatyti, kuri įrenginio tvarkyklė sukelia problemą. Norėdami tai padaryti, turėsite naudoti kompiuterio įvykių peržiūros įrankį. Ją rasite „Windows” sistemoje, pasirinkę Pradėti > Vykdyti > eventvwr.msc.

Įėję į įvykių peržiūros programos langą, ieškokite klaidų, kuriose yra žodžiai „Blue Screen” (mėlynasis ekranas) arba „BSoD”. Jos bus nurodytos stulpelyje „Šaltinis”. Nustatę problemos šaltinį, galite pradėti ją šalinti.

Pirmiausia patikrinkite tvarkyklės svetainę, ar joje nėra galimų atnaujinimų, nes tai gali padėti išspręsti problemą. Jei ne, kreipkitės į tvarkyklės gamintoją arba „Microsoft” pagalbos grupę, kad gautumėte tolesnę pagalbą.

Galiausiai, jei išnaudojote visas kitas galimybes, apsvarstykite galimybę atlikti sistemos atkūrimą arba iš naujo įdiegti operacinę sistemą. Tai ištrins visus kompiuteryje saugomus duomenis, tačiau gali prireikti išspręsti problemą.

Darant prielaidą, kad sėkmingai nustatysite ir pašalinsite BSoD klaidą, galėsite išvengti varginančių ir ilgų prastovų. Įrenginių tvarkyklių atnaujinimas taip pat turėtų padėti sumažinti būsimų BSoD klaidų riziką.

Posted in Kompiuterių remontas, naujienos.