Apie paspirtukininkų naujas taisykles – jokių naujovių neatsiras

Seimas pradėjo reguliuoti elektrinių paspirtukų naudojimą. Paspirtukai bus apriboti pagal galingumą, o vairuotojams bus nustatyti amžiaus ir greičio ribojimai.

Savivaldybės galės uždrausti paspirtukus šaligatviuose, bet jei nėra dviračių takų ir draudžiančių ženklų, galima važiuoti šaligatviu, bet ne greičiau nei 7 km/val. Galingesni paspirtukai privalės turėti civilinės atsakomybės draudimą, atlikti techninę apžiūrą ir būti registruoti.

Paspirtukininkai iki 16 metų turės išklausyti specialius mokymus ir gauti pažymėjimą. Vaikai iki 10 metų galės važiuoti tik suaugusiųjų priežiūra gyvenamosiose zonose.

Paspirtukų nuomos bendrovės teigia, kad naujos taisyklės nesukels didelių pokyčių, nes jau dabar taikomi greičio ribojimai, apie kuriuos informuoja dirbtinis intelektas.

Neblaivūs paspirtukininkai arba tie, kurie važiuoja ne vieni, gali būti suspenduoti iš „Bolt“ sistemos. Už pažeidimus bus skiriamos baudos: už važiavimą išgėrus – nuo 80 iki 200 eurų, už kitus pažeidimus – 40 eurų. Nauja tvarka įsigalios kitais metais.

Posted in El. paspirtukų remontas, naujienos.