Ekonomiškiausi televizoriai rinkoje

Energiją taupantys televizoriai yra vienas iš šiandienos rinkos prioritetų, leidžiantis ne tik sutaupyti pinigų, bet ir tausoti aplinką. Naujausi televizoriai, ypač LED ir OLED tipų, gali būti itin energijos efektyvūs. Pavyzdžiui, kai kurie modeliai per metus suvartos mažiau nei 15 eurų elektros energijos, net jei naudojami kasdien.

Perkant naują televizorių, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų:

  1. LED ar OLED: LED televizoriai yra energijos taupymo lyderiai, nes OLED televizoriai suvartoja maždaug dvigubai daugiau elektros.
  2. Raiška: Aukštesnė raiška reiškia didesnę energijos sąnaudą. FULL HD raiškos televizoriai suvartoja mažiau energijos nei ULTRA HD ar 4K modeliai.
  3. Priedai: Žaidimų konsolės, papildomi priedėliai ir akustinės sistemos gali žymiai padidinti bendrą energijos suvartojimą.

Štai keletas mažiausiai energijos suvartojančių televizorių pavyzdžių:

  • Philips 43PFS5803/12: 55 kWh per metus, 43 colių ekrano įstrižainė ir FULL HD raiška.
  • Hitachi 43HE4000: 54 kWh per metus, 43 colių ekrano įstrižainė.
  • Philips Professional TV 55HFL2879T/12: 87 kWh per metus, 55 colių ekrano įstrižainė ir 4K raiška.

Norint įsigyti naują televizorių, rekomenduojama apsilankyti elektronikos parduotuvėse, pavyzdžiui, senukai.lt, ir patiems išsirinkti tinkamiausią modelį, atsižvelgiant į energijos suvartojimą ir kitus svarbius parametrus.

Esate „Eurovizijos“ fanas? Štai jums tinkamiausias televizorius

Renkantis naują televizorių „Eurovizijos“ konkursui žiūrėti, svarbu atsižvelgti į keletą esminių dalykų, kad patirtis būtų kuo įspūdingesnė. „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pataria, kad renkantis televizorių svarbu atkreipti dėmesį į kelias pagrindines specifikacijas.

Pirma, dydis. Televizoriaus ekrano dydis turėtų būti pasirinktas atsižvelgiant į žiūrėjimo atstumą ir kambario dydį. Pavyzdžiui, 2 metrų atstumu rekomenduojama rinktis 43 colių televizorių, o didesnius ekranus, jei žiūrėjimo atstumas yra ilgesnis.Antra, raiška. 4K UHD raiškos televizoriai yra populiariausias pasirinkimas dėl jų aukštos vaizdo kokybės. HDR funkcija taip pat padeda užtikrinti ryškesnius vaizdus ir geresnį kontrastą.Trečia, ekrano technologija. LED apšviesti skystųjų kristalų ekranai yra energijos taupymo ir detalaus vaizdo sinonimas. QLED televizoriai pasižymi dar geresne spalvų reprodukcija. OLED televizoriai suteikia aukščiausią kontrastą ir tikroviškas spalvas, o QNED technologija užtikrina dar gilesnę juodą spalvą ir ryškesnius vaizdus.Ketvirta, jungtys. Patartina rinktis televizorius su bent 3 HDMI jungtimis ir pakankamu USB jungčių skaičiumi. Svarbu, kad būtų HDMI 2.1 jungtis ir ARC HDMI prievadas.Galiausiai, garso sistema. Geriausia rinktis televizorius su galinga garso sistema, kuri užtikrintų aukštos kokybės garsą. Erdvinį garsą skleidžiantys ar vibruojantys ekranai yra dar vienas privalumas.Atsižvelgiant į šiuos aspektus, galima rinktis optimalų televizorių, kuris suteiktų nepakartojamą „Eurovizijos“ patirtį.

Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus?

Kompiuterio prijungimas prie televizoriaus per HDMI kabelį yra paprastas ir veiksmingas būdas, leidžiantis mėgautis aukštos kokybės vaizdo ir garso perdavimu. Šis metodas yra puikus pasirinkimas tiek filmų vakarams, tiek pristatymams ar žaidimų seansams. Norint prijungti kompiuterį prie televizoriaus per HDMI, reikia atlikti keletą žingsnių.

Pirmiausia reikia nustatyti, ar kompiuteris ir televizorius turi HDMI prievadus. HDMI prievadas primena trapecijos formą. Tada HDMI kabelio vieną galą reikia įkišti į kompiuterio HDMI prievadą, o kitą – į televizoriaus HDMI prievadą. Užtikrinkite, kad kabelis yra patikimai prijungtas.

Kitas žingsnis yra televizoriaus įvesties pasirinkimas. Įjunkite televizorių ir per nuotolinio valdymo pultelį pasirinkite HDMI įvestį, prie kurios prijungėte kabelį. Tada įjunkite kompiuterį, kuris turėtų automatiškai aptikti televizorių. Jei reikia, galite rankiniu būdu nustatyti televizorių kaip išorinį ekraną kompiuterio ekrano nustatymuose.

HDMI jungtis suteikia daug privalumų: didesnis ekrano dydis gerina žiūrėjimo patirtį, o HDMI jungtis užtikrina aukštos kokybės skaitmeninį garsą ir vaizdą. Norint visiškai išnaudoti šiuos privalumus, reikalingas televizorius, kuris yra suderinamas su HDMI jungtimi. Dauguma šiuolaikinių televizorių turi keletą HDMI prievadų, aukštos raiškos ekranus ir pažangias garso funkcijas, todėl puikiai tinka šiam tikslui.

4K raiškos televizorių aspektai

4K televizoriai, žinomi dėl savo puikios vaizdo kokybės, yra itin populiarios technologinės pažangos televizorių srityje pavyzdys. Šių televizorių didžiausias privalumas yra aukšta raiška, kuri ypač gerai atsiskleidžia didesniuose ekranuose, tačiau žymiai pagerina vaizdo kokybę ir mažesniuose modeliuose. 4K televizoriai turi keturis kartus daugiau pikselių nei FULL HD modeliai, dėl ko vaizdas yra itin tikslus ir realistiškas, suteikiant naują žiūrėjimo patirtį.

Spalvų reprodukcijos kokybė, aiškumas ir tikslumas yra kitos svarbios 4K televizorių savybės. Tai idealus pasirinkimas filmų mėgėjams ir kompiuterinių žaidimų entuziastams. Be to, 4K televizoriai gali pagerinti prastesnės kokybės vaizdą iki beveik 4K lygio, todėl vartotojai visuomet gali mėgautis aukščiausia vaizdo kokybe.

Dėl didelio detalumo televizoriai su 4K raiška tampa ypač įtraukiantys ir realistiški. Tai ypač aktualu žiūrint reikalaujančias susikaupimo programas, spektaklius, koncertus, paskaitas, filmus ar dokumentiką. Kelionių vaizdai ir gamtos grožis 4K raiškoje atrodo tiesiog fantastiškai, suteikiant žiūrovams neįtikėtiną vizualinį patyrimą.

Žinotina informacija kiekvienam, norinčiam įsigyti televizorių iš populiariausių vardų

Televizorius tapo neatsiejama kiekvienų namų dalimi. Šiais laikais rinkoje galima rasti įvairiausių televizorių, skirtingų gamintojų, dydžių, ypatybių ir specifikacijų. Pažvelkime į keletą populiariausių televizorių gamintojų ir sužinokime, ką naudinga apie juos žinoti.

Samsung televizoriai

Samsung televizoriai yra pripažinti visame pasaulyje. Ši kompanija ne tik pirmauja televizorių pardavimuose, bet ir siūlo platų įvairių įrenginių asortimentą. Samsung televizoriai žinomi dėl QLED technologijos ekranų, suteikiančių ryškius spalvų kontrastus ir aiškų vaizdą. Be to, Samsung gamina ne tik 4K, bet ir 8K raiškos televizorius ir yra vienintelis gamintojas, turintis savo balso asistentą – Bixby.

LG televizoriai

LG televizoriai yra žinomi kaip OLED technologijos lyderiai. LG gamina savo OLED ekranus ir parduoda juos kitiems gamintojams. Daugelis specialistų teigia, kad LG OLED ekranai yra geriausi rinkoje, suteikdami nepriekaištingai ryškias spalvas, stiprius kontrastus ir itin gilias juodas spalvas. LG televizoriai išsiskiria ryškiomis spalvomis ir palaiko Dolby Vision bei Dolby Atmos.

Hisense televizoriai

Hisense televizoriai yra žinomi dėl savo itin žemų kainų. Šie televizoriai pasižymi aukštos klasės 4K/HDR technologijomis ir sąlyginai geru vaizdo kokybės lygiu, prieinamu kainos lygiu. Hisense televizoriai pasižymi išskirtiniais dizainais ir turi OLED ekranus turinčių modelių.

Sony televizoriai

Sony televizoriai yra žinomi dėl savo puikios garso kokybės. Sony televizoriai pasižymi integruotais žemo dažnio garsiakalbiais, suteikiančiais įtraukiantį garso patyrimą. Be to, Sony siūlo QD-OLED televizorius, suteikiančius dar didesnį vaizdo ryškumą nei standartiniai OLED modeliai.

Philips televizoriai

Philips televizoriai yra unikalūs dėl savo Ambilight technologijos, kuri perteikia ekrane matomas spalvas ant sienos už televizoriaus, suteikdama išskirtinumo ir žavesio. Philips televizoriai pasižymi draugiška kaina ir plačiu modelių, dydžių bei specifikacijų pasirinkimu.

Renkantis televizorių, svarbu atsižvelgti į individualius poreikius ir pageidavimus, kad rastumėte tinkamiausią modelį savo namams.

Eksperto patarimas ieškant sau tinknčio televizorio

Renkantis televizorių, kiekvienas vartotojas ieško skirtingų savybių atsižvelgiant į savo asmeninius poreikius ir gyvenimo būdą. Ekspertai akcentuoja, kad nėra vieno universalų modelio, kuris patiktų visiems. Pasirinkimą dažnai lemia technologijų ekspertų patarimai bei konkretūs vartotojo lūkesčiai.

„TP Vision“ vadybininkas Mindaugas Slavinskas atkreipia dėmesį, kad pirkėjai dažnai nesupranta sudėtingų televizorių technologijų, todėl ekspertų patarimai yra labai svarbūs. Sporto ir kompiuterinių žaidimų mėgėjams svarbus televizoriaus atsako laikas ir atnaujinimo dažnis, kuris turėtų būti kuo aukštesnis, siekiant užtikrinti sklandų vaizdą.

„Philips“ LCD modeliai nuo 8808 serijos ir visi OLED serijos televizoriai pasižymi aukštais parametrais, tinkančiais sporto ir žaidimų entuziastams. OLED908 modelis išlieka šių metų „TP Vision“ flagmanu, siūlantis aukščiausios kokybės OLED technologiją, įskaitant „Micro Lens Array“ ir radiatorių, kuris užtikrina 2100 nitų maksimalų ryškumą.

OLED808 modelis, papildytas nauju 42 colių dydžio variantu, išsiskiria septintosios kartos dirbtinio intelekto „7th Gen P5 AI“ galia, „Super“ skiriamosios gebos funkcijomis ir 1000 nitų OLED EX plokštėmis didesniems ekranams.

„The One“ serijos televizoriai pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, siūlydami mažą vėlavimą, aukštos kokybės ekranus, DLG ir HRS technologijas bei „Dolby Vision“ ir „Dolby Atmos“ palaikymą. Tai puikus pasirinkimas kino mėgėjams.

Renkantis televizorių, svarbu atsižvelgti į technologijas, vaizdo ir garso kokybę bei paskirtį. OLED modeliai tinka kino mėgėjams dėl aukšto kontrasto ir platos spalvų gamos, o „The One“ serija yra puikus pasirinkimas ieškant kokybės ir prieinamos kainos derinio.

„Philips“ technikos eksperto Mindaugo Slavinsko teigimu, renkantis tarp OLED ir „The One“ modelių, svarbu įvertinti, ką žiūrėsite ir kokiais funkcijomis norėsite naudotis. Kino žinovams rekomenduojami OLED televizoriai, o „The One“ modeliai tinka tiems, kurie ieško kokybės ir funkcionalumo už prieinamą kainą.

Televizoriaus garso trukčiojimai

Televizijos (TV) garso trikdžiai yra dažna problema, kuri gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausia televizoriaus garso trukdžių priežastis yra elektrinis triukšmas, sklindantis iš kitų šalia esančių prietaisų. Tai apima elektroninę įrangą, pavyzdžiui, kompiuterius, mikrobangų krosneles, mobiliuosius telefonus ir kitus belaidžius maršrutizatorius bei siųstuvus.

Kitos priežastys – netinkamai įrengtos arba nepatikimos kabelinės ar palydovinės jungtys. Prastas priėmimas taip pat gali būti veiksnys, kai televizoriaus signalas yra silpnas ir negali užtikrinti aiškaus garso.

Televizijos garso trukdžių pasekmės gali būti įvairios – nuo nedidelių nepatogumų, pavyzdžiui, statinio garso ir šurmulio, iki rimtesnių problemų, pavyzdžiui, iškraipyto garso arba jokio garso. Kai kuriais atvejais trukdžiai gali paveikti kitus prie to paties televizoriaus prijungtus prietaisus, todėl jais negalima naudotis. Tai gali būti problemiška, jei tuose įrenginiuose saugomi svarbūs garso ar vaizdo failai.

Be to, dėl trikdžių gali būti sunku girdėti filmų ir laidų aktorius, o tai yra problema žiūrovams, kurie, norėdami mėgautis turiniu, remiasi subtitrais arba gestų kalba. Galiausiai garso trukdžiai gali labai blaškyti žiūrovų dėmesį, todėl jie mažiau mėgaujasi turiniu.

Norint išvengti šių problemų, svarbu nustatyti trukdžių šaltinį ir imtis priemonių jiems sumažinti arba pašalinti. Tam gali prireikti perstatyti baldus arba pertvarkyti elektros laidus namuose. Taip pat galima perkelti trukdžius sukeliančius prietaisus toliau nuo televizoriaus arba sumažinti jų signalo stiprumą. Galiausiai, jei trukdžius sukelia silpnas televizijos signalas, gali tekti atnaujinti anteną arba kabelinės televizijos paslaugas.

Galiausiai televizijos garso trukdžiai gali būti erzinanti problema, turinti įtakos ir žiūrovų garso patirčiai, ir bendram turinio žiūrėjimui. Imdamiesi reikiamų veiksmų problemai nustatyti ir išspręsti, žiūrovai gali užtikrinti geriausią garso kokybę žiūrėdami televizorių.

Blogas signalo priėmimas televizoriuje

Prastas televizoriaus signalo priėmimas gali kelti didelį nepasitenkinimą. Silpnas signalas gali iškraipyti vaizdą, sukelti pikselizaciją ir kitas problemas, kurios apsunkina žiūrėjimą. Laimei, yra keletas paprastų žingsnių, kurių galite imtis, kad pagerintumėte savo televizoriaus signalo priėmimą.

Pirmiausia patikrinkite kabelius, einančius nuo antenos arba kabelinės televizijos dėžutės iki televizoriaus. Įsitikinkite, kad visos jungtys yra patikimos ir nepažeistos. Jei kabeliai atrodo seni ar nutrinti, apsvarstykite galimybę juos pakeisti naujesniais.

Jei transliuojamiems signalams gauti naudojate anteną, įsitikinkite, kad ji tinkamai orientuota. Pasukę anteną signalo šaltinio kryptimi, galite gerokai pagerinti priėmimą. Jei vis dar turite problemų, išbandykite sustiprintą anteną. Tokios antenos sukurtos taip, kad užtikrintų geresnį priėmimą vietovėse, kuriose yra silpnas signalas.

Jei televizorius prijungtas prie kabelinės televizijos dėžutės, įsitikinkite, kad jungties tipas atitinka paslaugų teikėjo abonentinį paketą. Pavyzdžiui, jei turite HD abonementą, įsitikinkite, kad ir dėžutė, ir televizorius prijungti per HDMI.

Galiausiai stenkitės televizoriaus nestatyti arti kitos elektroninės įrangos, kuri gali trukdyti signalui. Tai gali būti mikrobangų krosnelės, belaidžiai telefonai ir „Wi-Fi” maršrutizatoriai. Laikydami šiuos prietaisus bent trijų pėdų atstumu nuo televizoriaus, galite sumažinti trukdžius.

Imdamiesi šių paprastų veiksmų, galėsite maksimaliai išnaudoti televizoriaus žiūrėjimo galimybes ir mėgautis stipriu ir patikimu signalu. Jei nė viena iš šių priemonių nepadeda, kreipkitės į specialistą, kad padėtų diagnozuoti problemą. Tinkamai elgdamiesi galėsite būti tikri, kad jūsų televizorius visada užtikrina aukščiausios kokybės priėmimą.

Televizoriaus lėtas atsakas į pultelio komandas

Lėtas televizoriaus reagavimas į nuotolinio valdymo pulto komandas gali erzinti ir varginti. Televizoriaus ekrano atsakas gali užtrukti kelias sekundes ar ilgiau, o tai ypač aktualu, jei bandote greitai perjungti kanalus ar reguliuoti garsą. Šią problemą gali sukelti keletas veiksnių, įskaitant silpną nuotolinio valdymo pulto signalo stiprumą, kitų elektroninių prietaisų trukdžius arba sugedusį nuotolinio valdymo pultą. Laimei, šią problemą paprastai galima išspręsti atlikus keletą paprastų veiksmų:

  • Patikrinkite nuotolinio valdymo pulto signalo stiprumą nukreipdami jį tiesiai į televizorių ir paspausdami bet kurį mygtuką. Jei signalas silpnas arba nepastovus, gali tekti pakeisti baterijas arba įsigyti naują nuotolinio valdymo pultą.
  • Šalia televizoriaus ir nuotolinio valdymo pulto perkelkite bet kokią kitą elektroniką, nes ji gali kelti trukdžius, kurie turi įtakos nuotolinio valdymo pulto signalo stiprumui.
  • Įsitikinkite, kad visos televizoriaus ir nuotolinio valdymo pulto jungtys yra patikimos. Dėl laisvų ar pažeistų laidų taip pat gali sulėtėti nuotolinio valdymo pulto atsakas.

Jei atlikus šiuos veiksmus televizoriaus atsako į nuotolinio valdymo pulto komandas laikas nepagerėja, gali tekti atlikti nuotolinio valdymo pulto arba televizoriaus techninę priežiūrą. Profesionalus technikas gali patikrinti, ar nėra problemų, dėl kurių gali būti lėtai reaguojama.

Atlikę kelis paprastus veiksmus paprastai galite išspręsti lėto televizoriaus reagavimo į nuotolinio valdymo pulto komandas problemą. Būtinai patikrinkite nuotolinio valdymo pulto signalo stiprumą ir įsitikinkite, kad jo veikimui netrukdo jokia kita elektronika, taip pat nepamirškite apžiūrėti visas jungtis, ar nėra laisvų laidų ar pažeidimų. Jei šie veiksmai problemos neišsprendžia, gali prireikti profesionalios pagalbos, kad televizorius vėl tinkamai veiktų.

Televizorius rodo iškraipytą vaizdą

Galimos iškraipyto televizoriaus vaizdo priežastys gali būti atsilaisvinę kabeliai, neteisingi skiriamosios gebos nustatymai, sugedę aparatūros komponentai arba signalo trukdžiai. Jei problema susijusi su jungtimis, patikrinkite, ar visi kabeliai yra patikimai prijungti. Jei tai problemos neišsprendžia, gali tekti televizoriaus meniu pakoreguoti skiriamosios gebos nustatymus. Kai kuriuose televizoriuose taip pat yra „Picture-in-Picture” (PIP) arba kitos funkcijos, kurios įjungtos gali sukelti iškraipymus. Jei jau patikrinote kabelius ir nustatymus, gali būti, kad vienas iš vidinių komponentų yra pažeistas arba veikia netinkamai. Tokiu atveju gali tekti kreiptis į specialistą, kad šis suteiktų pagalbą. Galiausiai iškreiptą vaizdą gali sukelti ir išorinių šaltinių signalo trukdžiai. Įsitikinkite, kad nėra kitų prietaisų, naudojančių tą patį dažnį kaip televizorius, ir apsvarstykite galimybę perkelti televizorių į vietą, kurioje yra mažiau elektroninių prietaisų.

Jei nė vienas iš šių sprendimų problemos neišsprendžia, kreipkitės į kvalifikuotą remonto specialistą, kuris padės nustatyti ir sutvarkyti visas sugedusias dalis. Jie taip pat gali pasiūlyti kitus sprendimus, jei problema išlieka. Tinkamai diagnozavus ir atlikus remontą, netrukus vėl turėtumėte matyti aiškų televizoriaus vaizdą.