Ką daryti jei kompiuteris neišsijungia

Kai kompiuteris neišsijungia, gali būti keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išspręstumėte šią problemą.

Vienas iš pirmųjų žingsnių – patikrinti, ar jūsų kompiuterio fone neveikia kokios nors programos, kurios gali trukdyti jam išsijungti. Norėdami tai padaryti, atidarykite užduočių tvarkytuvę (dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite užduočių juostą ir pasirinkite „Task Manager”). Ten galite pamatyti, kurios programos šiuo metu veikia. Uždarykite visas, kurių nereikia atidaryti, ir pabandykite išjungti dar kartą.

Jei kompiuteris vis dar nereaguoja, kita galimybė – priversti jį išsijungti. Naudodami „Windows 10”, spauskite įjungimo mygtuką bent penkias sekundes, kol kompiuteris išsijungs. Kompiuteryje „Mac” spauskite ir laikykite įjungimo mygtuką tol, kol išgirsite skambutį arba ekrane pamatysite „Apple” logotipą.

Jei šie būdai nepadeda, gali būti, kad jūsų kompiuteryje yra didesnė problema, kurią reikia spręsti. Pabandykite iš naujo nustatyti kompiuterį paspausdami ir bent 20 sekundžių palaikydami nuspaustą įjungimo mygtuką arba ištraukite maitinimo laidą ir vėl jį įjunkite. Jei problema išlieka, gali tekti kreiptis pagalbos į specialistą.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad kompiuteris yra atnaujintas ir jame veikia naujausia operacinės sistemos versija. Dėl pasenusių programų gali kilti konfliktų su kita programine įranga, todėl kompiuterį gali būti sunku tinkamai išjungti. Sistemos atnaujinimas gali padėti to išvengti.

Galiausiai, jei pastebėjote, kad kompiuteris išsijungia per ilgai, galbūt laikas patikrinti, ar nėra kenkėjiškų programų arba virusų. Kenkėjiška programinė įranga ir virusai gali lėtėti įvairiais būdais, įskaitant ir tai, kad neleidžia kompiuteriui išsijungti. Atlikite išsamų nuskaitymą ir pašalinkite visus rastus kenkėjiškus failus.

Atlikę šiuos veiksmus, netrukus vėl turėtumėte tinkamai išjungti kompiuterį!

Posted in Kompiuterių remontas, naujienos.