Nešiojamų kompiuterių baterijos

Nešiojamųjų kompiuterių baterijos būna įvairių formų, dydžių ir talpos. Labiausiai paplitęs tipas yra ličio jonų baterijos, kuris pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau netinkamai prižiūrimos gali būti linkusios perkaisti. Kiti nešiojamųjų kompiuterių baterijų tipai – nikelio metalo hidridų (NiMH) ir nikelio kadmio (NiCd). NiMH baterijų talpa mažesnė nei ličio jonų, tačiau jas galima dažniau įkrauti nesugadinant. NiCd baterijas galima įsigyti pigiau, tačiau jų talpa daug mažesnė nei kitų tipų, todėl jas reikia dažnai įkrauti.

Perkant nešiojamojo kompiuterio baterijas, svarbu atsižvelgti ir į talpą, ir į įkrovimo ciklų skaičių. Talpa matuojama miliampervalandėmis (mAh) ir rodo, kiek laiko baterija gali veikti, kol ją reikės įkrauti. Įkrovimo ciklų skaičius rodo, kiek kartų nešiojamojo kompiuterio bateriją galima išeikvoti ir vėl įkrauti neprarandant jos talpos.

Be to, ieškokite baterijų su apsauga nuo perkrovos, kuri apsaugo jas nuo sugadinimo per daug įkrautu maitinimo šaltiniu. Galiausiai, nešiojamojo kompiuterio baterijos turėtų fiziškai ir elektroniniu požiūriu tikti jūsų nešiojamajam kompiuteriui. Prieš pirkdami naują bateriją įsitikinkite, kad jungtys yra suderinamos su nešiojamojo kompiuterio įkrovimo prievadu.

Tinkamai prižiūrint ir eksploatuojant nešiojamojo kompiuterio baterijas gali užtikrinti ilgametį patikimą veikimą. Suprasdami skirtingus baterijų tipus ir jų galimybes, būsite geriau pasirengę priimti pagrįstą sprendimą pirkdami naujas nešiojamojo kompiuterio baterijas.

Posted in Kompiuterių remontas, naujienos.