Išbandyta technologija! Dangbei Atom projektorius spindi, bet LG ir Samsung jį nustūmė šešėlin – štai kodėl!

Kinų žvaigždė Europos danguje – ar verta dėmesio?

Technologijų pasaulyje naujokų vardai dažnai sukelia skeptiškas šypsenas. Taip nutiko ir su Dangbei – Kinijos projektoriaus gamintoju, kuris Europoje dar tik bando įsitvirtinti. Jų flagmanas Atom – kompaktiškas, elegantiško dizaino projektorius, žadantis 1080p raišką, 700 ANSI liumenų ryškumą ir Android TV platformą. Skamba įspūdingai, ypač kai kaina nesiekia 800 eurų.

Tačiau realybė, kaip dažnai būna, yra sudėtingesnė. Tris savaites išbandęs šį projektorių, galiu pasidalinti patirtimi, kuri netelpa į marketingo brošiūras. Dangbei Atom turi savų privalumų, tačiau konkurentai iš Pietų Korėjos – LG ir Samsung – ne be reikalo užima lyderių pozicijas.

Pirmasis įspūdis: dizainas, kuris nori būti pastebėtas

Išpakavus Dangbei Atom, pirmiausia į akis krinta neįprastas, beveik futuristinis dizainas. Baltas, kompaktiškas korpusas su apvaliais kampais atrodo tarsi atkeliavęs iš mokslinės fantastikos filmo. Sveria vos 1,2 kg – galima lengvai pernešti iš vieno kambario į kitą ar pasiimti į sodybą savaitgaliui.

Projektorius turi automatinį fokusavimą ir trapecijos korekciją – technologijas, kurios anksčiau buvo tik premium segmento įrenginiuose. Nuotolinio valdymo pultelis patogus, mygtukai išdėstyti logiškai, nors ir ne taip ergonomiškai kaip Samsung ar LG modeliuose.

„Pasigedau gudresnio dizaino sprendimo ventiliatoriui – dirbdamas maksimaliu ryškumu, Atom skleidžia garsą, primenantį mažą plaukų džiovintuvą,” – pastebėjau po kelių filmų vakarų.

Vaizdo kokybė: ryškumas, kuris nespindi tamsiame kambaryje

700 ANSI liumenų atrodo įspūdingai popieriuje, bet realybėje tai reiškia, kad žiūrėti galima tik visiškai užtemdytame kambaryje. Bandymas žiūrėti dienos metu, net ir užtraukus užuolaidas, baigėsi nusivylimu – vaizdas išbluko ir prarado kontrastą.

Spalvų perteikimas – dar viena problema. Atom bando kompensuoti techninius apribojimus programinėmis korekcijomis, tačiau rezultatas ne visada džiugina. Žiūrint „Dune” filmą, dykumos scenos atrodė perdėtai geltonos, o tamsesnėse scenose detalės tiesiog pradingdavo juodoje dėmėje.

Tuo tarpu LG PF50KS, kainuojantis panašiai, siūlo geresnį spalvų balansą ir tikslesnį HDR turinio atvaizdavimą. Samsung The Freestyle, nors ir brangesnis, bet suteikia žymiai geresnį kontrastą ir detalių perteikimą tamsiose scenose.

Programinė įranga: Android TV su kinišku prieskoniu

Atom naudoja modifikuotą Android TV 11 versiją. Teoriškai tai turėtų būti privalumas – prieiga prie tūkstančių programėlių Google Play parduotuvėje. Praktiškai susidūriau su keistais apribojimais ir nepatogumais.

Netflix programėlė veikia, bet neoptimizuota šiam projektoriui – vaizdas kartais „lūžta”, o garso sinchronizacija ne visada tobula. YouTube ir Amazon Prime Video veikia sklandžiau, bet vis tiek jaučiasi, kad sistema nėra tobulai suderinta su aparatine įranga.

„Pabandžius paleisti 4K vaizdo įrašą YouTube, projektorius pradėjo kaisti ir po 40 minučių automatiškai sumažino ryškumą – akivaizdžiai aušinimo sistema nesusitvarko su didesne apkrova,” – pastebėjau ilgesnio naudojimo metu.

Meniu navigacija nėra intuityvi, o kai kurie nustatymai paslėpti po keliais papildomais paspaudimais. LG webOS ar Samsung Tizen šiuo atžvilgiu yra žymiai labiau išbaigtos ir vartotojui draugiškos sistemos.

Garso sistema: nustebino, bet neapstulbino

Integruoti 2x5W Dolby Audio garsiakalbiai – viena iš maloniausių Atom staigmenų. Garsas aiškus, pakankamai garsus nedidelei patalpai, ir turi daugiau žemų dažnių, nei tikėjausi iš tokio kompaktiško įrenginio.

Tačiau vėl gi, palyginus su Samsung The Freestyle, kuris turi 360° garso sistemą, Atom skamba plokščiau ir mažiau erdviškai. Rimtam filmų vakarui vis tiek norėsis prijungti išorinę garso sistemą per Bluetooth arba HDMI.

Įdomu tai, kad garsiakalbiai veikia net ir Bluetooth režimu – galima naudoti projektorių kaip paprastą garso kolonėlę, kai nesinori žiūrėti vaizdo turinio.

Jungtys ir jungiamumas: minimalus, bet pakankamas

Atom turi vieną HDMI 2.0 prievadą, USB-A jungtį ir 3,5 mm garso išvestį. Bevielio ryšio galimybės apima Wi-Fi 5 ir Bluetooth 5.0. Tai minimalus rinkinys, bet dauguma vartotojų daugiau ir nepanaudotų.

Tačiau vėl gi, LG PF50KS siūlo daugiau jungčių, įskaitant antrą HDMI ir optinę garso išvestį. Samsung modeliai taip pat lenkia šioje kategorijoje, siūlydami modernesnį Wi-Fi 6 palaikymą ir geresnį Bluetooth ryšio stabilumą.

„Bandant žaisti Xbox žaidimus per HDMI, pastebėjau nedidelį vaizdo vėlavimą – ne kritišką filmams, bet juntamą žaidžiant dinamiškus žaidimus,” – tai dar vienas aspektas, kuriame Korėjos gamintojai turi pranašumą.

Baterija ir mobilumas: privalumas, kuris galėjo būti geresnis

Integruota 30Wh baterija – vienas iš Atom išskirtinumų. Teoriškai ji turėtų užtikrinti iki 2,5 valandų veikimo laiką. Realybėje, maksimaliu ryškumu, man pavyko išspausti vos 1 valandą ir 40 minučių – nepakanka net vidutinio ilgio filmui.

Įdomu tai, kad sumažinus ryškumą iki 60%, baterijos veikimo laikas pailgėja beveik dvigubai. Tačiau tuomet vaizdas tampa toks blankus, kad žiūrėti malonu tik visiškoje tamsoje.

LG nešiojami projektoriai paprastai neturi integruotos baterijos, o Samsung The Freestyle reikalauja papildomo baterijos priedo, kuris kainuoja nemažus pinigus. Taigi, šioje kategorijoje Atom turi pranašumą, nors ir ne tokį įspūdingą, kaip žada gamintojas.

Ateities šešėliai: kodėl korėjiečiai vis dar pirmauja

Po trijų savaičių su Dangbei Atom, galiu drąsiai teigti – tai solidus projektorius už savo kainą, bet ne revoliucija, kurią žada marketingo medžiaga. Kinų gamintojai sparčiai vejasi technologijų lyderius, tačiau vis dar atsilieka svarbiausiose srityse: vaizdo apdorojimo algoritmuose, programinės įrangos stabilume ir ilgalaikiame patikimume.

LG ir Samsung projektoriai kainuoja daugiau ne be priežasties – jie siūlo geresnį spalvų tikslumą, stabilesnę programinę įrangą ir ilgesnę techninės pagalbos garantiją. Taip pat jų ekosistemos geriau integruojasi su kitais namų prietaisais.

Jei ieškote pirmojo projektoriaus ir biudžetas ribotas – Dangbei Atom gali būti protingas pasirinkimas. Tačiau jei esate reiklus vartotojas, kuris vertina vaizdo kokybę ir sklandžią naudojimo patirtį – verta investuoti į Korėjos gamintojų produktus.

Kaip sakoma, „pigi žuvis – prasta mėsa”. Technologijų pasaulyje ši taisyklė dažnai pasitvirtina, nors Dangbei Atom bando ją paneigti. Galbūt kita jų karta jau priartės prie lyderių, bet kol kas – korėjiečiai išlieka projektoriaus pasaulio karaliai, o kinai – tik pretendentai į sostą.

Опубликовано в Kompiuterių remontas, naujienos.